canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Yere İnen Meleklerin Nidaları - (Sırru'l-Esrar 1.Cilt)

 

Yere İnen Meleklerin Nidaları

 

Beşinci sıra beşler: Yere inen meleklerin nidaları; birinci “Kâbe’ye inen melek, Cuma günü veya gayri makbul günlerde bir melek Kâbe’ye iner ve nida eder çağırır.

“Allahu Teâlâ’nın farz kıldığı emirlerini yani haramı haram, helâlı helal, emrini emir, nehyini nehy, bilmez ve tutmaz ise Allahu Teâlâ’nın rahmeti ona haramdır. Allah’ın rahmetinden mahrumdur” der.

Haram helal, farz, vacib bunlar Kur’an iledir. Bunlar kat’iyyen tebdil etmez.

İkinci Medine-i Münevvere’ye inen melek, nida eder çağırır. “her kim Rasulullahın sünnetini tutmaz ise rasulullahı sevmiş değildir. O’nun şefaatinden mahrumdur.”

Sünnetini tebdil eden Rasulullaha muhalif yani O’nun sözünü bozmuş olur. Bunu kat’iyyen Hak rızasında olan kimse yapmaz. Büyüklük değil münafıklıktır.

Üçüncü Kudüs-ü şerife inen melek, nida eder çağırır. “her kim cümle peygamberlere ve onlara inen kitaplara inanmaz ise onların şefaatinden mahrumdur ve Allah’a asidir” der.

Peygamberlerin kitaplarının hak olduğuna iman etmek ve onlara muhabbet etmek cümle Müslümanlara farzdır.

Dördüncü alış veriş yerlerine, pazarlara inen melek, nida eder çağırır. “ey gafiller, halkı adatanlar, sizin için azaplar hazırlanıyor. Halkı aldatmayın Allah’tan korkun” der. Sokak, çarşı, pazar ehli çok dikkat etmelidir.

Beşinci mü’minlerin kabrine inenler, “ey kabir ehli, dünyadan, malınızdan ne aldınız ve neye hasretsiniz?” der. Kabir ehli “dünyadan bir kefen aldık oda kimimizde var kimimizde yoktur. Hasretimiz şudur, mü’minler Cuma, bayram ve günde beş vakit namaz kılarlar. Biz her ne kadar olsa da az yaptık. Dünyada olsak ta bizde kılsak”derler.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>