canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Şeriat - (Zuhurat-ı Vakf-ı Güneş)

 

ŞERİAT

 

Şeriat deyince, şeriat Cenab-ı Hakk’ın halk eylediği kulların üzerine bir kanun-ı ilahiyesidir. Şunları tutun, şunları yapmayın de-dikleri ve Peygamber Efendimizin de mübarek lisanından konuş-muş olduğu kelamlarıdır.

İşte bütün bu emirlere inananlara Allah’ın dinine hep beraber yapışınız, buyuruyor. Hadis-i Şerif, Ebu Hureyre hazretlerinden rivayet edilmiştir; Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem buyuruyor ki, Allahu Teala sizin için üç şeye razı olur: Birincisi, ihlaslı ibadet; ikincisi, hep beraber müctemian din-i mübine yapışmanız; üçüncü-sü, devlet adamlarına nasihatta bulunmanızdır. Ve üç şeyinizle de size gazap eder: Birincisi, kıl ü kalınız; yani gereksiz, lüzumsuz kelamlar, gaybet, malayani, zararlı kelamlarınız. İkincisi, malınızı, servetinizi boş yere israf etmenizdir. Üçüncüsü aklınızın eremeyeceği şeyleri çok sual etmenizdir.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>