canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

CEVAHİRÜ'L-İSLAM - (Sırru'l-Esrar 1.Cilt)

CEVAHİRÜ'L-İSLAM

Şeyhımız Ustadımız Hacı Muhammed Bilal Nadir Hazreretlerine ait olan Cevahirü’l-İslam kitabını el yazma nüshasından ümmeti Muhammedin faydalanması niyetiyle teberrüken kitabımıza ilave ediyoruz.

 

جَوَاهِرُ الْإِسْلَامِ

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

         Bu kitabın yazılmasına sebep şunlardır: İnkâr edenler içindir; tarikatı inkâr edenlere ve mürşid aramayı inkâr edenlere ve ahdi misakı ve Hakk’a vuslatı-kavuşmayı inkâr edenlere cevap.

Zikrullahı çok etmeyi inkâr edenlere, evliyayı inkâr edenlere, dervişlerin hallerini inkâr edenlere, Allah için sevişenleri inkâr edenlere, ölülerin diri olduğunu inkâr edenlere, cevaplar.

Tütüne mübah diyenlere cevap. Aşikâre cehri zikrullahı inkâr edenlere cevaplar.

İnsandan ne beklenir ve insanda ne var diyenlere cevaplar. Hadisi şerifleri tasdik etmeyenlere cevaplar ve vahdeti vücuda cevaplar.

Kabir ziyaretini inkâr edenlere cevaplar. Kabirdekilerin diri olduğunu ve ölülerin gördüğünü inkâr edenlere cevap, Mü’minlerin birbirine şefaatını inkâr edenlere cevap, nafile namazı inkâr edenlere cevaplar.

İnabe etmeyi inkâr edenlere cevaplar. Şeyh ihtiyar demektir diyenlere cevaplar ve mürşidlerin çağıranlara yetişeceğini inkâr edenlere cevaplar. Bunların her yüz yılda geleceğini inkâr edenlere cevaplar.

Bunlar ayeti kerimeler ile ve hadisi şerifler ile isbat ediliyor. İnanmayanların dini gider, imanı gider, avradı boş olur, kendisi ٰkâfir olur.    

                      

 

                       بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ وَالصَّلَاةُ وَالسَّلَامُ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلٰى آلِه۪ وَصَحْبِه۪ اَجْمَع۪ينَ

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>