canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Ahd ve Misak - (Zuhurat-ı Vakf-ı Güneş)

AHD VE MİSAK

 

Ahd ü misak hakkında ayet, Ra’d suresi 20. Ayet:

 

اَلَّذِينَ يُوفُونَ بِعَهْدِ اللّٰهِ وَلَا يَنْقُضُونَ الْمِيثَاقَۙ

 

Yani, bunlar o kullarımdır ki ettikleri ahde vefa ederler ve misakı da bozmazlar. Bu misak, alem-i ervahtaki Allahu Teala’ya veri-len sözdür ki, Cenab-ı Hak, ruhlarımızı halk ettiğinde ruhlara dedi ki A’raf suresi 172. Ayet:

 

اَلَسْتُ بِرَبِّكُمْۜ

 

Yani, Ben sizi yaradan Rabbiniz değil miyim, deyince, ruhlar aşka, şevke gelmişler. İşte Cenab-ı Hak ruhlara bu sevgiden ayrılmayacaklarına vaad almıştır. İşte ruhlar aleminde ruhlarımız galu bela, Sen bizim yaradan Rabbimizsin diye ikrar etmişiz, hem de senin sevginden ayrılmayacağız diye ahd ü vaad etmişiz. Cenab-ı Hak, kendine olan ahdi vaadimizden ve sevgisinden ayırmasın, amin!

Bir de halka olan vaadimizde, vaad ederken, inşaallah demeyi unutmayalım. Şayet vaadimiz çok müşkülat veya bir fesat çıkma tehlikesi karşısında dönmesinde başta inşaallah demiş ise, vaadde de tehlikeler zuhur edecek ise, inşaallah Cenab-ı Hak af eder.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>