canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

İrade - (Zuhurat-ı Vakf-ı Güneş)

 

İRADE

 

İşte vücuttaki organları ve azaların kullanma irade direksiyonunu da eline verdik. Doğru yola gidip gitmemek, kendi eli ihtiya-rındadır. İsterse doğru yola gitsin, şakir olsun; isterse eğri yola git-sin, küfür olsun. Her iki surette menfaati ve zarar ve mazarratı kendine aittir.

Cenab-ı Hakk’a her şeyler malum iken, kullar mahşerde yaptıkları günahlarına itiraz yeri kalmaması için, her insanın yanına ikişer de melek tayin etmiştir. O melekler yapılan hayır ve şerri ya-zarlar. Hem de yazdıklarına mahşerde şahitlik edeceklerdir.

  İşte ayet: İnfitar suresi, 10-12. ayetler:

 

وَاِنَّ عَلَيْكُمْ لَحَافِظِينَۙ ﴿﴾ كِرَامًا كَاتِبِينَۙ ﴿﴾ يَعْلَمُونَ مَا تَفْعَلُونَ

 

Yani, muhakkak sizin üzerinizde gözcüler, bekçiler vardır ki, o bekçiler sizi hıfz ederler; sizin işlediğiniz amelin cümlesini bilir ve bildikleri üzere yazarlar. Hiçbir zerresini terk etmezler.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>