canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

HACCIN YASAKLARI - (Sırru'l-Esrar 2.cilt)

HACCIN YASAKLARI

 

İhramlı iken ailesiyle cima etmek, koku sürünmek, dikişli elbise giymek, tırnak kesmek, traş olmak, saçından, sakalından, bütün gövdeden bir kıl koparmak, başını ve yüzünü kapamak, harem bölgesinden yeşillik ve ağaçları kesmek, Hill ve Harem bölgelerinde av yapmak.

İhramlı bir hacı haccın yasaklarından birini yaparsa kendisine ceza gereklidir. Haccın yasakları ihrama girdiği anda başlar. Mina’da şeytan taşlanıp, kurban kesilip traş olduktan veya saçlarının uçlarından biraz kısalttıktan sonra, zevcesi ile cinsel ilişkiden başka ihramın bütün yasakları kendisine mubah olur. Bundan sonra aynı günde yani Bayramın birinci gününde veya ikinci veya üçüncü gününde Mekke’yi Mükerreme’ye dönüp ziyaret tavafını da yaptıktan sonra artık hanımı ile cinsi münasebette serbest olur.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>