canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

DUANIN KABUL OLUNMA ŞARTLARI - (Sırru'l-Esrar 2.cilt)

DUANIN KABUL OLUNMA ŞARTLARI

 

Duanın kabulü için birtakım şartlar vardır: Dua eden kimse duanın evvelinde ve sonunda salât ve selamı tekrar etmeli. Zikrullah ve namaz gibi bir hayır işte bulunmalı. Cenâb-ı Hakk’a hamdü sena etmeli. Hulusu kalb ile tazarru niyaz ile ve enbiya ve evliyaya tevessül ve kendini günahkâr ve mücrim ve Allah’a karşı suçlu olduğunu itiraf ve ikrar ile tevbe ve istiğfar etmeli ve yemesinde, içmesinde ve konuşmada, düşüncelerinde, alışverişinde, haramdan ve şüphelilerden çok sakıncalı olup, hayra şerri karıştırmayarak karnını helal lokma ile gıdalandırmaya dikkat etmeli.

Yalandan çok sakınmalıdır. Günahları unutmayarak tazarru niyaz ile istiğfara devam, huzur-ı kalp ile duaya lisanen dua eylemek ve kalben de her halini Cenâb-ı Allahu Teâlâ görüp bilirken, halini hiç kimseye şikâyetçi olmayıp, rıza göstermektir. Huzuru kalb ile boyun bükerek yapılan duayı da hayırlı ve rızalısını isteyeceğiz, inşaallah.

 

Vücudunda rahatsız olan yere sağ elin koyup, yedi defa şu duayı okusa, biiznillah şifa bulur.

اَعُوذُ بِعِزَّ ةِ اللّٰهِ وَقُدْرَتِه۪ مِنْ شَرِّ مَا اَجِدُ

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>