canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

HATMİ KADİRİ - (Sırru'l-Esrar 2.cilt)

HATMİ KADİRİ

 

Cemaate göre sayılar biraz noksanlarda kalırsa iyi okuyan birkaç kişi geri kalan noksanlarını onlar taksim ederler, okurlar. 111 âdeti tamamlarlar. Sayı bu âdeti ileri fazla olunmasın eksikleri cemaate göre eksik kalanı birkaç kişiye taksimet yapılır. O birkaç kişi kendileri duyacak kadar sayı âdetini tamamlarlar. Yüz onbir adet nohut sayılır bir ufak torba içerisine konulur cemaate taksim yapılır. Fazla kalan no-hutlar iyi okuyan birkaç kişiye taksim yapılıp sayı tamamlanır.

Hatmi Kadiri hem eski yazıya göre yazılmış, hem de Türkçe olarak yazılmıştır. Kur’an’ı Kerim okumasını bilenler eski yazıdan, bilmeyenler Türkçe olarak okuyabilirler.

Cuma gecesi veya gündüzü, pazartesi gecesi veya gündüzü ha-laka ile oturulur ve başlanır. Evvela Kur’an okunur sonra bu dua okunur.

دُعٰٓاءِ خَتْمِ الطَّر۪يقَةِ الْقَادِرِيَّةِ الْعَلِيَّةِ

دُعٰٓاءِ خَتْمِ الْقَادِرِيَّةِ الْعَلِيَّةِ شُودُرْ * جُمْعَه كِيجَه سِى وَيَاكُونْدُزِى وَيَا بَازَرْ اِيرْتَسِى كِيجَه سِى وَيَا كُونْدُزِى حَلْقَا اِيلَه اُوتُورُلُورْ. وَبَاشْلَا نُورْ * اَوَّلَه قُرْآنْ اُقُونُورْ صُونْرَه بُودُعَا اُوقُونُورْ *

 بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يم * اَللّٰهُمَّ بِالْحَقِّ اَنْزَلْتَهُ وَبِالْحَقِّ نَزَّلَ * اَللّٰهُمَّ عَظِّمْ رَغْبَت۪ى ف۪يهِ وَاَجْعَلْهُ نُورًا لِبَصَرِ وشِفٰٓاءً لِصَدْرِى* اَللّٰهُمَّ زَيِّنْ بِه۪ لِسَان۪ى وَجَمِّلْ بِه۪ وَجْهِه۪ وَقَوِّ بِه۪ جَسَد۪ى وَحَصِّلْ بِه۪ مُرَاد۪ى وَاَرْزُقْن۪ى تِلاَوَتُهُ عَلٰى طَاعَتِكَ اَنٰٓاءَ الَّيْلِى وَاَطْرَفَ النَّهَارِ وَاَخْشُرْ ن۪ى مَعَ لِنَبِىِّ مُحَمَّدٍ صَلَّى اللّٰهُ تَعَالٰى عَلَيْهِ وَسَلَّمْ وَ آلِهِ الْاَخْيَارْ*

اَسْتَغْفِرُ اللّٰهِ الْعَظ۪يمِ (111)

صَلَوَاتِ شَر۪يفْ (111)

سُبْحَانَ اَللّٰهُ وَالْحَمْدُ لِلّٰهِ وَلٰٓا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهُ وَاللّٰهُ اَكْبَرْ وَلٰاحَوْلَ

وَلٰا قُوَّةَ اِلَّا بِاللّٰهِ الْعَلِىِّ الْعَظ۪يمِ (111)

 شَيْئًا ِللّٰهِ يَاحَضْرَتِ شَيْخْ سَيِّدِ عَبْدُ الْقاَدِرْ اَلْكَيْلاَن۪ى (111)

 بِرْ اَلْحَمْ اُوقُونُورْ بِرْ يٰسِنِ شَر۪يفْ اُوقُونُورْ

 اَ لَمْ نَشْرَحْلَكَ (111)

 يَابَاق۪ى اَنْتَ الْبَاق۪ى (111)

 يَا غَوْثِ اَغِثْنَابِ اِذْنِ للّٰهِ (111)

يَاحَضْرَتِ مُحْيِى الدّ۪ينِ مُشْكِل۪ى كُشَادُ بِاالْخَيْرِ (111)

صُوكْرَ ذِكْرُ للّٰهْ يَابِيلِيرْ صُوكْرَدَه بُوتُونْ سِخِنْتِى لَرِيكْ دَفْعِ اِيجُونْ مُشْكُللَّرِكْ حَلِّى اِيجُونْ دُعَا يَابيلِرْ اِنْشٰاءَ اللّٰهُ تَعَالٰى

 

HATMİ KADİRİ

Bismillahirrahmanirrahim

Allâhümme bil hakkı enzeltehu ve bilhakkı nezzele Allâ-hümme azzim rağbeti fîhi ve ec’alhü nûran libasari veşifâen lisadri Allâhümme zeyyin bihî lisâni ve cemmil bihî vechi ve kavvi bihî cesedi vehassıl bihî murâdi ve erzukni tilâvetühü alâ taatike ene elleyli ve etrafe-n-nehâri ve ahşurni mea linebiyyi muhammedin sallallahu teala aleyhi vesellem ve âlihil ahyâr.

111 adet        Estağfirullâhel azim,

111 adet        Salavâtı şerif,

111 adet        Subhânallâhi velhamdülillâhi velâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azim.

111 adet        Şey’en lillahi yâ hazreti şeyh seyyidi Ab-dulkadir El Geylâni,

1 adet            Elham (Fatiha Suresi),

1 adet            Yasini şerif,

111 adet        Elemneşrahleke (İnşirah Suresi),

111 adet        Yâ bâkî entel bâkî,

111 adet        Yâ Ğavsi ağisnâ bi iznillâhi,

111 adet        Yâ Hazreti Muhyiddini müşkili küşâdü bil hayr,

Sonra zikrullah yapılır daha sonra da bütün sıkıntıların def’i için müşküllerin hallı için dua yapılır. İnşeallahu Teâlâ.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>