canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Peygamberimizin Al'i - (Zuhurat-ı Vakf-ı Güneş)

 

PEYGAMBERİMİZİN AL’İ

 

Peygamber Efendimize sordular; senin al’in kimlerdir? Buyur-dular ki, sadırları, kalpleri küdüretten, ağyardan selamete çıkıp, kalpleri ve dillerini Allah’ın zikrine ve benim zikrime, yani salavat-ı şerifeye bağlayanlardır ve Allah ve benim sevgilerimizi gayri sevgilerin en üstünde tutanlardır, buyurdular. Ona manevi evlat olmak isteyenler dikkatli olalım. Gayri gelip geçici o devletlere Allah ve Resulullah ve bunların dostlarından gayri başkalarına ülfet, muhabbetlerimizi bağlamaktan çok sakıncalı olalım. Çünkü sonsuz-durlar. Aldanıp, yanılmayalım. Allah, Resulullah dostluğundan mahrum olanlardan olmayalım. Gayrı endişe, sevgi ve hayallere dalmayalım. Gayrı sevgi, endişeleri, yani Allah ve Resulullah ve bunların dostlarından gayrı sonsuz devletlere, halk içinde nam şöhretlerine, mal mülk evlat, ayal muhabbetlerine çok mal, para yığmak tamahına düşmek, sevdalarına düşmekten çok sakınalım ki, bunların hepsi bir tuzaktır. Bu tuzaklara düşenler Allah dostluğundan ve ahiret devletlerinden mahrum ve uzaktırlar.

Bu yazdıklarımızın hangisinin üzerine sevgisin bağlar, onun fotokopisini kalbe alır, yerleştirir ise, bu hal çok büyük tehlikedir ki, ölürken kalbin atmayıp, taşıdığı fotokopiye ne yerleşmiş ise, onu sayıklayıp, söyleye söyleye ölüyor, mezara onunla gidiyor. Cenab-ı Allah ümmet-i Muhammedi korusun, amin!

Şimdi bu kalpteki kötü, utanç verici fotokopileri sildirip, tekrar bu kalpteki biriken kir ve paslarını istiğfar, tevbe suları ile iyice yıkayıp temize çıkaralım. Salavat-ı şerifelerle devam edip, nurlan-dıralım. Çünkü Allah ismi ile Resulullah isimleri birbirine çarpılınca, nur hasıl olur; çakmak çarpılınca, ateş çıktığı gibi, kalp nurlanır; la ilahe illallah zikrine devam edip, korkulardan emin olan, hiç kim-senin zafer bulamayacağı bir metin kal’aya girip, korkulardan kurtulup, emin olalım.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>