canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Dersimiz - (Zuhurat-ı Vakf-ı Güneş)

 

DERSİMİZ

 

Bizim dersimiz şunlardır: Her namazın sonunda üç fatiha, üç ihlas, üç salavat-ı şerife okuyup, sevabını evvela Hazret-i Pey-gamberimiz Muhammedun Resulullah sallallahu aleyhi ve sellemin ve cümle Peygamberlerin ve bütün ehl-i imanın ruhuna bağışlar. Tekrar üç kulhuvallahu ahad, bir elhamdulillahi suresini okuyup, sevabını Hazret-i İmam-ı Ali kerremallahu vechehu Efendimizin ve Pirimiz Abdülkadir Geylani, Veysel Karani ve Şah-ı Muhammed Bahaüddin Nakşibendi ve Pir Seyyid Ahmed Rufai ve Ökkaşe radi-yallahu anh’ın ruhlarına bağışlar. Tekrar günde bir vakit tayin edip, şunları çeker; 100 estağfurullah el azim; 100 salavat-ı şerife; 200 la ilahe illallah; 100 Allahu Allahu Allahu. Sonra da her zaman la ilahe illallah demeye devam eder. Bunları müsait olanlar, isteyen her namazın sonunda çeker. Hadis-i şerifte buyuruyor ki, bir kimse günde beş yüz kere estağfurullah el azim okusa, ölmeden evvel cennette makamını görür ve acaibleri ve garaipleri zuhur eder, diye buyurmuştur.

Yine hadis-i şerifte, her kim benim üzerime günde beş yüz defa salavat-ı şerife getirse, o kimse dünyada ve ahirette yokluk görmez. Benim nuruma yetişir, demek olur. Yine hadisinde, her kim günde bin kere la ilahe illallah çekse, o kimse kelime-i tevhidi hakkı ile çekmiş olur. O kimse tevhidin ilmine nail olur.

اَللّٰهُمَّ عَلِّمْنَا بِعِلْمِ لٰٓا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهُ

Sırrına ve:

اَللّٰهُمَّ شَرِّفْنَا بِشَرَافَةِ لٰٓا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهُ

Sırrına erer. Her kim günde beş yüz kere Allah Allah diye tespih çekse, o kimsenin kalbi nurlanır. Kalbinde esrar-ı ilahi ve ilm-i batın ve ilm-i ledün zuhur eder. Kalbinden diline hikmetler yağar.

Bunların yekûnu iki bin beş yüz olur. Her namazın sonunda beş yüz olunca böyledir. Beşer yüz her namaz sonu çekemezlerse, iki bin beş yüzü yirmi dört saatte bir vakit tayin eder. Hangi vakti müsaitse, o zaman çeker. İki bin beş yüzü çekemeyenler beş yüzü yirmi dört saatte bir kere çekmek; vakti müsait olan günde bir kere yüz elhamdülillah, yüz kulhuvallahu ahad okurlar. Müsait olan günde iki yüz defa essalatü vesselamü aleyke ya Resulullah çeker. Yalnız bunları çekerken; sair ibadetlerimizde, namazda, Kur’an o-kurken huzur-ı kalp ve edep ve erkanı ile yapmaya gayret edelim. Yani her türlü ibadetlerde huzurlu, dağılan kalbi huzurullaha topar-layıp, daima huzurda tutmaya gayret etmek; ya Rabbi, ben seni her ne kadar göremiyorsam da, sen beni görüyorsun. Bilerek huzurdan etraflara kaymamaktır.

Bir de ağzın içinde dilden çıkan Kur’an ve Allah’ın isimleri yal-nız ağızda kalmayarak ağızdan çıkanlar, cesedin dışında kalma-yarak, cesedin iç kısmında kalbe indirmek lazımdır. Aynen cesede gıda için yiyecek gıdalar ağza alıp çiğneyip yutmadan, vücuda bir gıda olur mu? Zikrullah da sair ibadetler de yalnız dilde, ağızda kalır, gırtlaktan içeri kalbe indirilmez, kalp içine almazsa hiç maneviyata, ruha bir gıda olur mu? Kalbe alıp, kalpten bütün vücuda yayılması lazımdır.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>