canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Huzur-u Kalb - (Zuhurat-ı Vakf-ı Güneş)

HUZUR-U KALB

 

Huzur-u kalp üzerinde çok duruldu. Huzur; herkesin anla-yacağı ki ayet ve hadis-i şerifin mealinde, O bizleri halk eden yüce Rabbimiz bizim her türlü hallerimizi, konuşma ve her türlü hare-ketlerimizi ve her türlü endişe ve fikirlerimizi bilip, duyup, gör-mekte olduğunu bilip, O’ndan çok korkup ve çok utanıp, çok haya, edebimizi muhafaza edip, kendimizi mahcup ve suçlu bilip ve huzurlu durmayı her ne kadar biz O’nu görmüyor isek de, O bizi görüyor, itikadı üzerinde durmaya azimli olmak, kalpte şek ve şüphesiz tasdik etmektir.

Dilden çıkanlar; dua, Kur’an, zikir, tesbihler, dil edebiyle mahreçleriyle çıkardıklarını ağızda kalmayarak kalbe sevk edip, kalp de onu alıp tasdik etmektir. Bu evrad, Kur’an, zikir, tesbihleri dil çıkarıp, kalbi verirken, araya başka endişe hayalleri karış-tırmamaya çok dikkat edelim ki, ihlaslı olsun. Bir fabrikanın çıkardığı üretimi halis, kalitesi ne kadar halis, düzgün çıkarsa, piyasada tutulur, kıymet değeri yüksek tutulur. Bizler de yekûn yaptığımız ibadetlerimize dikkatli olur, Cenab-ı Hakk’ın razısından başka maksatları karıştırmayarak ibadetlerimizde sırf Allah rızası olarak ibadet eder isek, O’nun rızasına uygun olur ise, ibadetin kıymet değeri yükselir, artar, inşaallahu Teala.

Vücudunda rahatsız olan yere sağ elin koyup, yedi defa:

اَعُوذُ بِعِزَّةِ اللّٰهِ وَقُدْرَتِه۪ مِنْ شَرِّ مَا اَجِدُ

Okusa, biiznillah şifa bulur.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>