canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Her Beş Vakit Namazın Arkasından Okunacaklar ve Ders Tarifi - (Zuhurat-ı Vakf-ı Güneş)

HER BEŞ VAKİT NAMAZIN ARKASINDAN OKUNACAKLAR

 

 

3 Fatiha, 3 İhlas, 3 Salavat-ı şerife okunur. Hasıl olan seva-bını evvela Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in ruhuna ve bütün enbiya, evliya ve geçmiş olan ehli imanın cümle-sinin ruhlarına hediye olunur. Tekrar 3 İhlas, 1 Fatiha, 3 Salavat-ı Şerife okunur, hasıl olan sevabı İmam-ı Ali kerremallahu vechehu hazretlerinin ruhuna ve Pirimiz Şeyh Abdülkadir Geylani kaddesal-lahu sırruhul aziz Efendimizin ruhuna, Veysel Karani, Pir Muham-med Bahaeddin Nakşibendi Hazretlerinin, Pir Seyyidina Ahmet Rufai Hazretlerinin, Ökkeşiye Hazretlerinin ruhlarına hediye olunur. Tekrar 3 İhlas, 1 Fatiha, 3 Salavat-ı Şerife okunur. Hasıl olan sevabı Şeyhimiz Bilal Baba Hazretlerinin ruhuna hediye olunur.

 

DERS TARİFİ:

24 saatte bir defa müsait zamanında, yukarıda yazılan duayı okuduktan sonra kıbleye karşı oturulur. Huzur ve rabıta ile başlanır. Huzur ve rabıta şunlardır; Evvela 3-5 dakika düşünür, tefekkür yapılır. İçinde bulunduğumuz dünyayı ve içindeki endişe, hayallerini kalpten atar. Sonra kalbi, Cenab-ı Hakk’a doğrultup, ya Rabbi, şimdi ben senin huzurundayım. Ben her ne kadar seni göre-miyorsam da, sen beni görüyorsun, ya Rabbi. Sonra kalbi Peygam-berimize çevirip, onun ruhaniyetini güneş gibi doğmuş, o nurun altındayım, bilirsin. Sonra kalbi Pirimiz Şeyh Abdülkadir Geylani Efendimize çevirip, onun sağ eli başımın üzerinde, himmeti yanım-da hazır bilirsin. Sonra kalbi Şeyhimiz Bilal Baba Hazretlerine çevi-rir, O’nun ruhaniyetini yanımda, himmetini hazır bilirsin. Bu oturan ben değilim, mürşidimdir, ben onun kalbindeyim deyip, kalbi rabıtaya bağlamış olursun. Sonra da derse başlamadan evvel bu duayı okur.

DERS TARİFİ:

Çekilecek dersten önce, vesair murakabaya oturduğu zaman-larda, önce bu duayı okur öyle başlanır.

Euzu Besmele ile;

إِلٰهِ أَنْتَ مَقْصُود۪ى وَرِضَاكَ مَطْلُوب۪ى وَإِلَيْكَ الْوَاصِلَةِ شَيْخِ يَا حَضْرَتِ سَادَاتْ أَمِدُّون۪ى وَأَغ۪يثُون۪ى وَأَع۪ينُون۪ى وَوَ أَرْشِدُون۪ى وَأَرْحَمُون۪ى

“İlahi ente maksudi ve rızake matlubi ve ileykel vasileti şeyhi ya hazreti sedat emidduni ve eğisuni ve einuni ve ve erşiduni ve erhamuni”

Meali: “Ey Allah’ım maksadım, arzum, isteğim sensin, ve senin rızandır. Şeyhe teslimiyetimdeki arzu maksatım onun vasıtasıyla sana kavuşmaktır. Ya Resulullah imdadıma yetiş, sana sığındım, beni gözetle, beni iyiye yönelt, beni irşad et, şefkat ve merhametini benden esirgeme ya Resulullah.”

ÇEKİLECEK DERS:

100 Estağfirullah El Azim, 100 Salavat-ı Şerife, 200 La ilahe illallah, 100 Allah, Allah çekilir. İsteyen daha fazla çekebilir. So-nunda bildiğiniz şekilde dua yapılır. Sonrada kalp huzur ve rabıta ile her zaman otururken, yatarken, ayaktayken, kalkarken, kendin duyacak kadar, her zaman gücünün yettiği kadar, La ilahe illallah zikrine devam edilir. Fazla çekmek isteyenler 500 Estağfirullah El Azim, 500 Salavat-ı Şerife, 1000 La ilahe illallah, 500 Allah, Allah çekilir. 100 Fatiha, her fatihaya başlarken, besmele çekilir. 100 İhlas çekilir. 800 Besmele-i Şerife çekilir. Besmele’yi çekenlerin de 133 Salavat-ı Şerife çekmesi lazımdır. Dersler bittikten sonra, müsait zamanda kıbleye karşı oturulur. Huzur ve rabıta ile bizzat Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem Hazretlerinin diz dize yakınen böyle oturmuş gibi, en aşağı 200 defa Es Selatu Vesselamu Aleyke Ya Resulullah, çekilir.

 

NAFİLE NAMAZLARIMIZ ŞUNLARDIR:

Sabahleyin, güneş doğduktan 45 dakika sonra İşrak namazı-nın vakti girer. Güneş doğduktan 2 saat sonraya kadar kılınabilir. Aşağısı 2, yukarısı 12 rekattır. Güneş doğduktan 2 saat sonra Duha(Kuşluk) namazının vakti girer. Öğleye 1 saat kalana kadar kılınır, aşağısı 2, yukarısı 12 rekattır. Akşam namazından sonra 6 rekat Evvabin namazı, yatsı namazına kadar kılınabilir. Gece Te-heccüd namazı, yatıp, gece tekrar kalkıp, imsak vaktine kadar kılı-nır. Aşağısı 4, yukarısı 12 rekattır. Gündüz nafile namazları 4 rekatta bir selam, gece nafile namazları 2 rekatta bir selam ile kılınır.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>