canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Receb-i Şerifte Kılınacak Namaz - (Zuhurat-ı Vakf-ı Güneş)

 

RECEB-İ ŞERİFTE KILINACAK NAMAZ

1-    RECEB-İ ŞERİFTE KILINACAK NAMAZ:

  Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem Receb’in 1. gecesinde, 15. gecesinde ve son gecesinde, her rekatta 1 Fatiha(Elham), 3 Kafirun(Gul ya eyyühel kafirun), 3 İhlas(Gul huvallahu ahad) oku-yarak, toplam 30 rekat namaz kılsa, Allahu Teala o kimsenin bütün günahlarını mağfiret eder ve ona senenin bütün günlerinde ORUÇ tutmuş sevabını verir. O kimse gelecek seneye kadar NAMAZ kılan-lardan olur ve hergün de onun için ŞEHİD-İ BEDİRDEN bir ŞEHİD ameli verilir. Receb ayında tutmuş olduğu bir gün oruç için bir senelik ibadet sevabı yazılır. Derecesi bin kat terfi olunur. Bu namaz MÜŞRİKLERLE-MÜNAFIKLAR arasında alamettir. Müşrikler, münafıklar bu namazı kılmazlar, dediğini beyan buyurmuştur.

 

2-    RECEB-İ ŞERİF’İN BİRİNCİ GECESİNDE

KILINACAK NAMAZ:

2 Rekatta bir selam verilecek şekilde 10 rekat namaz kılınır. Selam verdikten sonra, eller kaldırılıp, şu dua okunur:

لٰٓاإِلَهَ إِلَّا اللّٰهُ وَحْدَهُ لَا شَر۪يكَ لَهُ لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ يُحْي۪ى وَيُم۪يتُ وَ هُوَ حَيٌّ لَايَمُوتُ بِيَدِه۪ الْخَيْرِ وَهُوَ عَلٰى كُلِّ شَيْءٍ قَد۪يرٌ اَللّٰهُمَّ لَا مَانِعَ لِمَا اَعْطَيْتَ وَلَا مُعْطِىَ لِمَا مَنَعْتُ وَلَا يَنْفَعُ ذَاالْجَدُّ مِنْكَ الْجَدُّ

“Lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerikeleh, lehül-mülkü vele hülhamdü yuhyi ve yumîtu ve huve hayyun lâ yemûtu, biyedihil hayr ve huve alâ kulli şey’in kadir.”

“Allâhümme la mania limâ a’tayte velâ mu’tiye limâ mena’tu velâ yenfau zel ceddü minkel ceddü.

Arkasından bilindiği gibi dua edilip, elini yüzüne sürer.

 

3-    RECEB’İN ONBEŞİNCİ GECESİ

KILINACAK NAMAZ:

Receb’in 1. gecesindeki gibi 10 rekat namaz kılınıp, selam verildikten sonra, iki el duaya kaldırılıp, şunlar okunur:

لٰٓاإِلٰهَ إِلَّا اللّٰهُ وَحْدَهُ لٰا شَر۪يكَ لَهُ لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ يُحْي۪ى وَيُم۪يتُ وَ هُوَ حَيٌّ لَايَمُوتُ بِيَدِهِ الْخَيْرِ وَهُوَ عَلٰى كُلِّ شَيْءٍ قَد۪يرٌ إِلٰهًا وَاهِدًا اَحَدًا فَرْدًا صَمَدًا وِتْرًا وَلَمْيَـتَّخِذْ صَاحِبَةً وَلَا وَلَدًا

“Lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerikeleh, lehül-mülkü vele hülhamdü yuhyi ve yumîtu ve huve hayyun lâ yemûtu, biyedihil hayr ve huve alâ kulli şey’in kadir.” İlâhen vâhiden ehâden ferden sameden vitren velemyettehiz sahibeten velâ veleden.”

Deyip, bildiği şekilde dua ederek, ellerini yüzüne sürer.

 

4-    RECEB’İN SON GECESİNDE KILINACAK NAMAZ:

2 Rekatta bir selam verilerek 10 rekat aynı namazı tertip üzere kılar, selam verdiğinde ellerini kaldırıp, şu duayı okur:

لٰٓاإِلٰهَ إِلَّا اللّٰهُ وَحْدَهُ لَا شَر۪يكَ لَهُ لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ يُحْي۪ى وَيُم۪يتُ وَ هُوَ حَيٌّ لَايَمُوتُ بِيَدِهِ الْخَيْرِ وَهُوَ عَلٰى كُلِّ شَيْءٍ قَد۪يرٌ وَصَلَّى اللّٰهُ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلٰى آلِهِ الطَّاهِر۪ينَ وَلَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللّٰهِ الْعَلِىِّ الْعَظ۪يمِ

“Lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerikeleh, lehül-mülkü vele hülhamdü yuhyi ve yumîtu ve huve hayyun lâ yemûtu, biyedihil hayr ve huve alâ kulli şey’in kadir.” Ve sallallâhu alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi-t-Tâhirine velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azim.”

Deyip, her ne hacet duası var ise, müstecap olur, kabul olur. Kıldığı her rekat için, bin kere bin rekat namaz sevabı yazılır.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>