canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Şaban'ın On Beşinde Beraat Gecesinde Kılınacak Namaz - (Zuhurat-ı Vakf-ı Güneş)

 

ŞABAN’IN ONBEŞİNDE BERAT GECESİNDE KILINACAK NAMAZ

 

2 Rekatta bir selam verilerek, 100 rekat namaz kılınır. Her rekatta, Fatiha(Elham)’dan sonra, 10 İhlas(Gul huvallahu ehad) suresi ile; eski selefi salihin bu namazı cami olup, cemaatla kılarlardı. Bunu rivayet eden Hasan Rahimullah “Resulullah sallalla-hu aleyhi ve sellem eshabından otuz kişi bana haber verdi ki, bir kimse tarif olunan namazı, bu gecede kılsa, Allahu Teala hazretleri ona yetmiş nazara ile nazar eder ve her nazarasında onun yetmiş hacetini ona ata ve ihsan eder. 10 hacetin en etnası, onun bütün zünüp ve günahlarını mağfiret eder. Devri rivayet olunduğu beyan olunmuştur.” Bu Berat Gecesi, akşam namazından sonra okunacak duaların tarifi: Birinci ömür uzunluğu için halis niyetle bir kere YASİN-İ ŞERİF okur, arkasından 1 kere bu duayı okur. Duayı mübarek şudur:

بِسْـــــمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

اَللّٰهُمَّ يَا ذَالْمَنِّ وَلٰا يُمَنُّ عَلَيْهِ يَاذَالْجَلٰالِ وَالْاِكْرٰامِ يَا ذَالطَّوْلِ وَالْاِنْعَامِ لٰٓااِلٰهَ اِلَّا اَنْتَ ظَهْرَ اللَّاح۪ينَ وَجَارَ الْمُسْتَج۪ير۪ينَ وَاَنَ الْخٰٓائِف۪ينَ اَللّٰهُمَّ اِنْ كُنْتَ كَتَبْتَن۪ى عِنْدَكَ ف۪ى اُمِّ الْكِتَابِ شَقِيًّا اَوْمَحْرُومًا اَوْمَطْرُودًا اَوْمُقَتَّرًا عَلَىَّ فِى الرِّزْقِ فَامْحُ اَللّٰهُمَّ بِفَضْلِكَ شَقَاوَت۪ى وَحِرْمَان۪ى وَطَرْدٰى وَاِقْتَارَ رِزْقِ وَثْبِتْن۪ى عِنْدَكَ ف۪ى اُمِّ الْكِتَابِ سَع۪يدًا مَرْزُوقًا مُوَفَّقًا لِلْخَيْرَاتِ فَاِنَّكَ قُلْتَ وَقَوْلُكَ الْحَقُّ ف۪ى كِتَابِكَ الْمُنْزَلِ عَلٰى لِسَانِ نَبِيِّكَ الْمُرْسَلِ يَمْحُ اللّٰهُ مَايَشٰٓاءُ وَ يُثْبِتُ وَعِنْدَهُ اُمُّ الْكِتَابِ اِلٰه۪ى بِاتَجَلِّى الْاَعْظَمِ ف۪ى لَيْلَةِ النِّصْفِ مِنْ شَعْبَانِ الْمُكَرَّمِ الَّت۪ى يُفْرَقُ ف۪يهَا كُلُّ اَمْرٍ حَك۪يمٍ وَ يُبْرَمُ اَنْ تَكْشِفَ عَنَّا مِنَ الْبَلٰٓاءِ مَانَعْلَمُ وَمَا لَا نَعْلَمُ وَمَااَنْتَ بِه۪ اَعْلَمُ اِنَّكَ اَنْتَ الْاَ عَزُّ اْلاَكْرَمُ وَصَلَّى اللّٰهُ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلٰى اٰلِه۪ وَصَحْبِه۪ وَسَلَّمْ

Bismillâhirrahmânirrahim

Allâhümme yâ zel menni velâ yümennu aleyhi yâ zel celâli vel ikrâmi yâ zet-tavli vel in’âmi lâ ilâhe illâ ente zahrel lâhine ve cârel müstecirine ve enel hâifine Allâhümme in künte ketebteni indeke fi ümmil kitâbi şakiyyen ev Mahru-men ev matrûden ev mukadderen aleyye firrızkı femhullâ-hümme bi fadlike şekâveti ve hırmâni ve tardâ ve iktare rızkı vesbitni indeke fi ümmil kitâbi saiden mer-zûgan muvaffagan lil hayrâti feinneke gulte ve gavlükel hakku fi kitâbikel münzeli alâ lisâni nebiyyikel mürseli yemhullâhü mâ yeşâu ve yüsbitü ve indehu ümmül kitâbi ilâhi bitecellil a’zami fî leyletin nısfı min şa’bânil mükerremilleti yüfregu fîhâ küllü emri hakîmin ve yübremü en tekşife annâ minel belâi mâ na’lemü ve mâ lâ na’lemü ve mâ ente bihi a’lemü inneke entel eazzül ekremü ve sallallâhu alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellem.

Rızk bolluğu için 1 Yasin-i Şerif ve arkasından yukarıdaki dua okunur.

Her türlü kaza ve belaların defi için halis niyet ile 1 Yasin-i Şerif, arkasından yine yukarıdaki dua okunur. Sonra insan gücünün nisbetinde zikrullah yapılır. Sonunda Kur’an okunur. Sonra halis ni-yet ile insan kendine, bulunduğu cemaata ve bütün ümmeti Muhammed’e hayırlı dualar yapılır.

NOT: Bu yüz rekat namazı farz namaz gibi yüz rekata kavuş-turayım diye, çok sıkıntılı olmasın. Herkes gücünün yettiği kadar kılabilir. Yeter ki, Cenab-ı Hakk'ın rızasına uygun olmasına çalı-şalım.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>