canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Önsöz - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 1.cilt)

 

ÖNSÖZ

 

 

                                                                                                                                                                               

 

Eûzü billâhi mineşşeytânirraciym.

Bismillâhirrahmânirrahiym.

Bu ikinci kitabın yazılmasına, zuhur etmesine sebepler:

Birinci kitabda bulunmayan fıkıh işlerinin, akâid ve dua kısımlarının birinci kitapta çok olmadığından, ikinci sebepler zamanımızda gün be gün fuhşiyetler, zinakarlar, içkiler, kumarlar vurguncular, eşkiyalar, bozuk mezhebler, yanlış ictihatçılar, alim, ülema, şeyh, mürid ismi altında maddi menfaatcilikler döndüğünü ve sahte şeyhler meydana çıkıp ben mehdiyim diye namazı terk eden zındıklar, kadınlar ile mahremetlik kalmayıp ortadan kaldıranlar, ben sizi kemale ulaştıracağım diye zuhur eden sahtekar şeyh isminde İslamiyetin temeline balta vuran zındıkları kulağımla duyup-işitip, görmeye başladıkça bozuk mezhebler her birisi bir taraftan kendilere yüksek zatların ismini vurup o ismin altında ehli sünnete, hakkı ile Allah’ına, Resûlüne, O’nun sünnetine bağlı olanları dolaştırıp itikatlarından saptırmak için ayetler okuyup, ayetlerin hoşlarına gelmeyenleri okumaz, üstünü kapatıp savuşanlar İslamiyetin aralarına tefrika düşürüp, bölüp parçalayanlar.

Kimisi vatan düşmanı, namus düşmanı, din düşmanı olarak, bütün insanların kafalarını, zihinlerini dağıtıp, doğru Allah yolundan saptırıcılar çoğaldı. Bunları duyup gözümüz ile müşahede ettiğimizde içimize çok sıkıntılar, üzüntüler düşmeye başladı.

Yine ancak Allah’ın izni, hidayet-yardımı ile ikinci bir sefer bu guruplara karşı ikinci kitab yazmayı düşünüp Cenab-ı Hak’kın izni ile kulların ayıkıp doğru istikamete, Allah’ın rızasını anlayıp kavuşmaları için. Hakkı ile kamil bir kuvvetli imana sahip olmaları için üzülüp, düşünerek ikinci bir kitab yazmayı niyete aldık.

l967 yılında Şeyhimiz Bilal Baba Hazretleri ile iki ay seyahata çıktığımızda, konuşmalarından kasetler doldurmuş idim. 1969 yılında yine Şeyhimiz Bilal Baba Hazretleri köyümüzdeki evimize gelip iki ay kaldıklarında yine biraz ağzından vaazından doldurmuş idim. Biraz not defterlerim var idi. Onları da biraz ayet, hadisler ve büyük zatların kelamı kibarlarından alarak yazmış idim. Biraz da biz aciz iken muhtelifli belli gün, mübarek geceler, sair başka muhtelifli yerlerde konuşmalarımızı kasetlere almışlar idi.

Bu kasetlerde gizli bir büyük kutu içinde, tozlar içinde duruyorlar idi. Bunları da bir taraftan düşünerek bu kasetler içindeki kelamlarda böyle toz içinde kalmasın, bunları da canlandırsak Ümmeti Muhammed bunlardan da yararlanıp uyansalar hakkı batılı anlasalar yâ Rabbî. Niyeti ile Allah’ın izni ile ikinci kitabın yazılmasına bu konular sebep oldu.

Bundaki niyet maksatımızda yine kitap bastırıp bu kitapları para ile satıp sattırıp kendimize, evlatlarımıza bir kazanç kapısı, bir para kapısı açmak yok idi. Hem de yoktur. Bu kitabada Allah’ın izni ile maddi yönünden para ile satılamaz diye yazılacaktır.

Cenab-ı Hak’kın izni ile münasıp gördüğü kullarının eline geçirip içindekileri ile çalışıp amel edip yüce Rabbimizin sevgisine aşkına hakkı ile rızasına kavuşup ahretimize öyle yolcu olmak niyeti ile. Her an Allah’ımızı bize bizden yakın bilerek çok utanarak, çok korku-huşu ile ameller yapıp, her an ölüme, mezara hazırlıklı, tedarikli, tedbirli olmak düşünceleri ile yazılmıştır. Ve O’nun rıza kapısının açılmasını umarak yazılmıştır.

Yazan kardaşlarımız yardımı dokunan kardaşlarımız ve Allah için okuyup içindekileri ile ihlaslı amel yapıp ameller makbul olacak şekilde ihlaslı amele çalışan kardaşlarımız hepsinden ve biz aciz kulundan da yüce Rabbımızın memnun razı olması umudu ile yazılmıştır.

Yüce Rabbımız kapı ve dergahına boyun büküp niyaz ile tezarru ile isteğe gelenleri boş çevirmemiş. Bizleri de boş çevirmez umudu ile kapısına dönerek Ümmeti Muhammed’in bütün günahkar kulları ile bizlerin de beraber cümleten günahlarımızın affı mağfiretini umar aşkını, feyzini, tecelli-i ilâhiyesini ilhâmi Rabbâniyesini umarak çalışıp boyun bükerek kapısına arzu hacetler ile geldik. Sevdiği Habibinin hürmetine bu hayırlı rızalı umduklarımızı versin. Kapısından bizleri red edip boş çevirmesin inşeallahu teâla.

Eğer yâ Rabbî bu kitab yazmalarımızda ve konuştuğumuz kelamlarımızda ve kalbte düşünce arzu maksatlarımızda Senin rızana, hoşuna gelmeyen yönler, kaçkıntılar oldu ise bunlardan dolayı günahlarımızı afv eyle yâ Rabbî. Geri kalan hayatta yaşayan Ümmeti Muhammed din kardaş bacılarımız ile beraber Senin yardımın ile kalblerimizde, Senden başka hiç bir sevgilimiz sevdiğimiz kimseler olmasın hiç bir endişeler, hayallar, nefis şeytan tarafından attıkları tuzaklar, endişeler ve halkın gerekse hürmeti, gerekse hizmeti, taltıfı gerekse halkın hakkımızda adavet, buğuz, kin, gıybetimizde bulunmaları bunlar ve bunlara benzeyenlerin yâ Rabbena hep hiçbir tanesi bizleri Senin rıza yolundan, aşk yolundan, cemal kabesinin yolundan, yardımınla bizleri bunlar alıkoymasın. Bu azmi istikametimizden, itikatımızdan, ibadetimizden hiç birisi engel olupta yardımınla bizleri alıkoymasın yâ Rabbi. Habibiyin yüzü suyu hürmetine günahlarımızı afv eyleyip ricalarımızı kabul eyle yâ Rabbi.

Subhâne Rabbike Rabbil izzeti ammâ yesifûn ve selâmün alel mürseliyn Yâ Rabbenâ Senin O sevgilin habibin olan bizlerinde ulumuz şefaatkanımız olan iki cihanın serveri enbiyâlar evliyâların sultanı olan Muhammedel Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem’in üzerine O’nun âli evlad, ezvaçlarının üzerine çarıyarı Güziyn eshâbı Güziyn ensârı muhâcirin cümlesinin üzerlerine sayısız salât ile selamlar olsun. O’nu yad edip O’nunla sana yalvarıp boyun büküyoruz. O’nun hürmetine hem günahımızın affını, hem Senin aşkını, rahmetini, feyzini ummaktayız. O’nunla kapına gelip boyun büktük O’nun hürmetine bizi kapından boş müteessir çevirme yâ Rabbi. Çünkü O geldiğimiz O’nunla Sana yalvarıp istinad ettiğimiz O pür nur olup geldi bu âleme O’nun vasfı ne dile sığar ne de kaleme.

O’nun âli evlâdının ezvâcının halifelerinin ve bütün eshâbının ve bütün ahrete göçmüş enbiyâ evliyâ ve cümle ehli imanın beraber ruhları için rıza el lilahi-l-fatiha.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>