canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

İbrahim aleyhisselamın Duası - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 1.cilt)

İBRAHİM ALEYHİSSELAM’IN DUASI

 

İbrahim aleyhisselam’ın bir duası, iman ile gitmek arzusunda, azminde olanlar bu duayı sabah namazının farz ile sünnet arasında üç sefer huzuru kalb ile okumaya devam ederler. İkinci Sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem’in üzerine huzuru kalb ile korku, edeble çok çok salavat getirmeye devam etsinler. Son ölüm anında Allah’ın lütfu ile hüsnü hatem bulur. Yani güzel bir hal ile halis imanla ömrü hitam bulur. İnşeallahu Teala. Duayı da kısadan yazalım.

اَللّهُمَّ يَا حَىُّ يَاقَيُّومُ يَا ذَالْجَلٰالِ وَالْإِكْرَامِ، اَللَّهُمَّ إِنّ۪ى اَسْأَلُكَ اَنْ تُحْيِىَ قَلْبِى بِنُورِ مَعْرِفَتِكَ اَبَدًا يَااَللّٰهُ يَااَللّٰهُ يَااَللّٰهُ

Dua: Allâhümme yâ hayyü yâ Kayyüm yâ zel celâli vel ikrâm, Allâhümme inni es’elüke en tuhyiye kalbi binûri ma’rifetike ebeden yâ Allah yâ Allah yâ Allah.

Bu duayı sabah namazlarının farz sünnet arasında devam edenlerinde inşeallah son ömrü nefesleri güzel bir hal ile hitam bulup iman ile giderler. İnşeallahu teala.

Üçüncü delil Cenab-ı Hak Teala ve Tekaddes Hazretleri hadisi kudsisinde kitabımıza yazıldı idi buraya da anlamını tekrar yazalım inşeallah.

Hadisi kudsisinde şöyle buyuruyorlar ki:

 “Bir kimse hata günahlarını isyanlarını suçlarını bilip boyun bükerek mahçup mütesir olarak bir daha böylelerini yapmamaya niyet ile sıdkı hulus ile tevbe eder ise Benden de umudunu kesmediği müddetçe o kimselerin günahları isyanları semanın yüzünü kaplayacak kadar çok olsa affı mağfiret ederim.” Buyuruyor.

 Bizde inşeallah Allah’ın kullarına biraz müjde beşaretler verelim ki böyle bir rahmeti çok şefkatı çok esirgeyip muhafaza etmesi çok affı mağfireti çok böyle bir Allah’ımızı hem çok sevelim hem de kullara onu sevdirelim. O’nun sevgisini kullara aşılayalım. Çünkü Benim günahkar kullarıma azabımdan gazabımdan tevbe ederler pişmanlık ile boyun bükerler bir daha yapmamaya tevbe ederler. Emirlerime de uyarlar ise de günahlarını mağfiret ederim. Benim rahmetim, merhametim, şefkatim, azabımdan artıktır. çoktur buyuruyor.

Hadis-i Kudsi:

“Ya Habibim kullarıma söyle beni dört şey ile memnun etsinler:

1- Daima gönülde pişmanlık ile.

2- Daima istiğfar çeksinler.

3- Da­ima Benim için gözyaşı döksünler.

4- Daima gece gündüz bana cemii azalarıyla ibadet eylesinler.”

Canım kardeşim, eğer insan isen bunları yap. Yapamaz isen yapmak niyetinde ol. Daima iste, Cenab-ı Hak versin. İbadet yapanlar ile ol. Gayret imandan­dır, gayret et. Kardeşim, şu da var ki son tenbih budur; dikkat, gönlüm kapanmasın, kabza düşmeyeyim der isen hiç bir müslümanın, ihvanın gönlünü kırma. Kabızlı[1] kalbin inkisara düşmesi, gönül kırmakdan olur. Yavaş yavaş söylemeli­dir. Her ne kadar icab etse de şeriate muhalif olmadıkça yumuşak söyleme­lidir. Şeriate muhalif olursa söylemek, gönlünü kırmak ziyan vermez, ves­selam.

 


[1] Kabızlığın anlamı: Tarikatlarda çalışıp ehli hal ehli sülük’ün Aşk’tan feyizden kesilmesi halidir. Kalbinin de kapanması halidir.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>