canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Yere İnen Meleklerin Nidası - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 1.cilt)

Yere İnen Meleklerin Nidası

 

1- Cuma veya gayri, makbul günlerde biri Kabe'ye iner: Kabe'ye inen nida eder, çağırır: Allahu Teâla'nın farz kıldığı emirlerini yani haram, helali helal emrini emir, nehyini nehiy bilmez ve tutmaz ise Allahu teala'nın rahmeti ona haramdır. Allah'ın rahme-tinden mahrumdur, der. Haram, helal, farz, vacib bunlar Kur'an iledir. Bunlar katiyyen tebdil edilmez.

2- Biri Medine'ye iner: Medine-i münevvereye inen nida eder, çağırır: Her kim Resulullah' ın sünnetini tutmaz ise Resulullahı sevmiş değildir. Anın şefaatinden mahrumdur ve Allah'a asidir, der. Peygamberlere inen kitaplarının Hak olduğuna inanmak ve anlara muhabbet, cümle müslümana farzdır.

3- Kudüsü şerife inen, çagırır: Herkim cümle peygamberlere ve onlara inen kitaplara inanmaz ise onların şe­faatinden mahrumdur, der. Resulullah'ın sünnetini tebdil eden, Resulullah sallallahu teâla aleyhi ve selleme muhalefet etmiş, yani onun sözünü bozmuş olur. Bunu katiyyen Hak rızasında olan kimse yapmaz. Yapan münafıklıktır.

4- Alış veriş yerine    pazarlara inen nıda eder, çağırır: Ey gafiller, halkı aldatanlar sizin için azaplar hazırla­nıyor. Halkı aldatmayın, Allah'dan korkun, der. çarşı, pazar ehli çok dikkat etmelidir.

5- Mü'minlerin mezarlarına iner: Mü'minlerin kabrine inenler: Ey kabir-ehli, dünyadan, malınızdan ne aldınız ve neye hasretsiniz. Kabir ehli, dünyadan bir kefen aldık, o da kimimizde var, kimimizde yok. Hasretimiz şudur: Mü'minler cuma, bayram ve günde beş vakit namaz kılarlar, biz her ne kadar olsa da az yapdık. Dünyada olsak da biz de kılsak, derler.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>