canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Pirimizin Vefatından Sonra Ziyaretine Gelenlere İntisab Vermesi - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 1.cilt)

PİRİMİZİN VEFATINDAN SONRA ZİYARETİNE GELENLERE İNTİSAB VERMESİ

 

Mısır’da sadık, ihlaslı tüccar bir adam var idi. Pirimiz Şeyh Abdulkadir Geylani Efendimizin dergahına tarikatına bağlı olan bir kimseler vasıtası ile bu tarikat yolunda sülük ehli olup sülükünün ikmal olunmasına kavuşamamış idi. Daha sonra nihayet Mısır’dan Bağdat’a azim edip, Bağdat’a sefer kılıp, Bağdat’a kavuştu. Ne kadar hayıf oldu ki o zaman da Pirimiz Şeyh Abdulkadir Geylani Efendimiz dünyadan ahirete vefat edip irtihal buyurmuş idiler.

Maksadı, arzusu Pirimizin ayağının tozuna yüz sürmek olan o kimse, bu şereften mahrum olduğu için nefsini helak ve intihar etmeyi murad edince o sırada evvela kabri şerif şahı evliyayı ziyaret etmek hususuna azimle gelip ziyareti tamam olunca, Pirimiz Şeyh Abdulkadir Geylani Efendimizin kabri şerifinde çok hüzün, keder, tazim ile merak, keder içinde mezarın başında durur iken, Pirimiz Şeyh Abdulkadir Geylani Efendimizin mezardan zahire çıkıp, zahir olup o zatın elini kendi eline alarak inabe ata buyurdular. Yani Allah için intisap edip tariki aliyesine intisap yaptırdı.

Mısır’dan o zat ile beraber üçyüz ziyaretçi onunla beraber müşerref olarak bunları da Seyyid Abdulkadir Geylani Efendimiz kuvvei kudsiyei vilayetleri ile Allahu Teala Hazretlerine isal buyur-dular. Yani o üçyüz kişi de ona intisapla onun izahı ile sülüklerini ikmal edip Cenab-ı Hak’ka kavuşmuşlar.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>