canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

PİRİMİZİN MÜBAREK SÖZLERİNDEN - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 1.cilt)

PİRİMİZİN MÜBAREK SÖZLERİNDEN

 Pirimizin mübarek sözlerinden

Yine pirimizin mübarek sözlerinden şöyle buyuruyor ki: Hakikat halı aleminde yüce Rabbıma kavuştuğum zamanda dedimki yâ Rabbi senin hazinende bulunmayan dörtşey ile geldim.

 Biri yokluk ile geldim, ikinci niyaz ile geldim, üçüncü Hacet reca ile geldim, dördüncü acizlik ile geldim yâ Rabbi. Bunların haşa hiç birisi sende yoktur. Ben aciz kulun bunlarınla geldim yâ Rabbi. Ne anlaşılıyor. Demekki öyle bir zatlar Cenab-ı Hak’ka bu şekilde münacatla Hak’ka kavuştuğunda böyle söylerler ise bizlerde ondan bir ibret almamız lazım ki

Yokluk, hiçbir şeyim yoktur. Dünyalığım varım yoğum hepsi benim değil senindir. Ben hiçbir şeyim benim bir şeyim yoktur diyecek. Yok olarak yokluk ile geldim Yâ Rabbî.

Niyaz, senden başka sığınıcak dayanacak, güvenecek, imdat yardım isteyecek kimsem yoktur. Ancak sen varsın ancak sana yalvarıyorum niyaz ediyorum. Beni kapından dergahından boş çevirme Yâ Rabbî.

Üçüncü her hâcetim her arzu isteklerim arzum hepsi sende mevcuttur. Arzu hacet istediklerim tek rızandır yâ Rabbi bu arzu hacet isteklerimden beni dergahından, kapından boş çevirme Yâ Rabbî.

Dördüncü acizlik, yani her varlıklarım her hareket ve anla-dıklarım hepsi sendendir yâ Rabbi. Ben senin halk eylediğin nefis elinde aciz naciz günah hatadan başım sakin selamet olmayan bir aciz naciz kulunum der beni şefkat, rahim, merhametinle affı mağfiret etmeni talep etmek için geldim. Bu arzu hacetimide verip kapından ben aciz kulunu boş dönderme yâ Rabbi.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>