canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

ŞEYHIMIZ BİLAL BABA HAZRETLERİNİN KERAMETLERİNDEN - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 1.cilt)

ŞEYHIMIZ BİLAL BABA HAZRETLERİNİN KERAMETLERİNDEN

DÜĞÜNDE GELİNİ CİN TUTMASI

Osmaniye’de bir düğün esnasında aniden gelini cin tutuyor, hemen doktora götürüyorlar. Osmaniye’deki doktor da bunu siz Türkiye’nin neresine götürseniz imkanı yok, sağa sola paranızı harcamayın. Gaziantep’te Bilal Baba var, bunu onun yanına götürün diyor. Bu adamlar da düğün merasiminde kız bu hale gelince ne yapacaklarını bilememişler. Hemen bir minibüs tutup Anteb’e geliyorlar. Sora sora Bilal Babamın evine gelmişler. Evden Çarpın’da olduğunu söylemişler. Çarpın’a gelmişler. Çarpında da bulamayınca Danacık’ta olduğunu öğrenmişler. (Danacık İslahiye’nin Hamidiye köyü Bilal babamın evi ordaydı.) Biz de kendisi ile birlikte gitmiştik. Adamlar bir minibüsle geldiler, kızı Bilal Babamın yanına getirdik-lerinde, kız öyle bir hale gelmiş ki, evin altında bir direk vardı. Zabt olunmadığından kızı direğe bağladılar. İki üç gün kaldı. Allah’ın hidayeti ile okunup kız düzeldi. Elini ayağını çözdüler. Kız dergahta hizmet etmeye başladı. Temamen iyileşti. Gittiler, kız evlenmiş. Bilal Babama sık sık mektup yazar, arada sırada gelirlerdi. Böyle insanları tatmin edecek haller var. Yanlız zahir insanı tatmin etmez.

Gaziantep’in İslahiye Kazasındaki Eczacı

Sami Efendinin yetişkin bir kızı sabahleyin dış kapı önünde yıkılıp bayılıyor ne yapdılarsa ayıktıramıyorlar. Akşama kadar bekleyip ayılmayınca Eczacılık yapan Salih bir taksiciye bizi Antepe götür deyip kızıda baygın halinde Salih’de beraber taksiyle Antep’te kendi köyümüz Çarpın (Işıklı) Köyüne getiriyorlar. Bizi evde bulamayınca gece yarısı olduğumuz Şöhme Köyüne geliyorlar. Hala kız baygın vaziyette. Taksinin şöforü hem taksiyle getiriyor hem de kızın sahiplerine zamanımızda bu kadar fen doktorlarımız yetişmiştir. Onlara niçin götürmüyorsunuz? Hocaya getiriyorsunuz? Hoca, Kur’an buna ne yapar diyor. Kızı sırtlarında getirip odaya yatırdılar. Taksici de bunları akılsız görüp kızdığından taksiden inmiyor. Sabahtan beri ayılmayan baygın kıza Allah’ın hidayeti, pirimiz ve üstadımızın himmetine dayanarak okumaya başladık. Bi iznillah kız gözünü açtı ayıktı Sabahtan beri yemek yememiş. Yemek getirdiler yemeğinide yedi. Hastanın sahipleri gittiler taksiciyi çağırdılar. Görsün baksın Kur’an’da bir kuvvet var mıymış yok muymuş görsün diye. Taksici de gördü. Taksicinin de itikadının düzeldiğini söylediler.

Bu konuları söylemekteki gaye maksadımız iftihar, riya için değil itikat konusu içindir. Dinimizde böyle Allah’ın kuvveti var olduğunu insanlara anlatmak içindir. Başka gayemiz yoktur.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>