canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

VELİLER HER ZAMAN BİLİR Mİ? - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 1.cilt)

VELİLER HER ZAMAN BİLİR Mİ?

 

Allah’ın veli kulları her zaman her şeyi bilmezler. Cenab-ı Hak ne zaman açarsa o zaman bilirler açmazsa bilemezler. Cenab-ı Hak murad edip göstermek istediği zaman gösterir. Cenab-ı Hak’kın tecellisine müstağrak olurlar. O zaman çok büyük kelamlar söylerler fakat o muvakkattır yani geçicidir. O geçdigi gibi o da diğer insanlar gibi olur peygamberler bile böyledir. Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz bir harbden gelirken devesi kaybolmuş. Aramışlar bulamamışlar. Ordunun içinde münafıklar da vardı yüz göre Müslüman içi inkarcı Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in huzuruna geldiklerinde canım sana feda olsun ya Resulallah derler kendileri kendi gibi münafıkla buluşunca Peygamberimizle alay ederlerdi. Peygamberimiz de bu durumu bilir yüzlerine vurmazdı işte bu münafıklar diyorlarki bu Muhammed bize arşdan kürsden haber veriyor devesinin nerede olduğunu bilmiyor. Bir teveccüh etsin baksın devesinin nerede olduğunu bilsin. Bu sırada Peyganberimiz de sahabe efendilerimizle beraber deveyi arıyor bulamıyorlar. Cenab-ı Hak Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem Efendimize haber veriyor.

Ya Muhammed münafıklar Senin hakkında böyle söylüyorlar deyince münafıklara hitaben siz benim hakkımda böyle konuşdunuz bu bize arşdan kürsden cennetden cehennemden haber veriyor niçin devesinin nerede olduğunu bilmiyor dediniz. Ben Allah’a yemin ederim ki şu ana kadar devenin nerede olduğundan haberim yok idi ama şimdi Cenab-ı Hak bana bildirdi devem falan yerde bir ağacın dalını koparırken yuları ağaca dolaşmış kalmış. Gidin getirin dedi.

Kardeşim evliyalar enbiyalar gayibi bilmezler Allah bildirirse bilirler ayni sinamacı gibi sinamacı perdeyi açarsa filim gözükür kapatırsa bir şey göremediğin gibi Allah bildirmezse gaipden hiçbirşey bilemezler. Müridler şeyhim beni her zaman görüp biliyor derler her zaman görmez fakat Cenab-ı Hak’kın gösterme adeti olduğundan ne zaman göstereceği belli olmadığından ihdiyatlı bulunmak için her zaman görüyormuş gibi hazır dururlar. Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem eğer gayibi bilseydi Hazreti Aişe validemizi çölde bırakır da gider miydi.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>