canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

RܒYA-YI SADIKA - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 1.cilt)

 

RÜ’YA-YI SADIKA

 Rü’yayı Sadıka hakkında Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz Hadisin mealinde:

Benden sonra Peygamber gelmeyecek amma rü’yayı sadıka bitmeyecek. Buyuruyorlar. Şeyhimiz Bilal Baba Hazretlerine sordum. Rü’yayı Sadıka hangisidir? Deyince, Rü’yayı Sadıka; Allah’ın dostları sadıkların rüyaları sadıktır. Zahiren kavlinde fiilinde arzu istek maksatları düşünce endişeleri Allah ve Allah rızası olan şeriatı düzgün olanlar. Bid’atlerden çok sakınıp bid’atlerden kurtulmuş olanlar. Zahirinde bu ölçüler içinde yaşayıp harice çıkmayanlar bu gibi mü’mini kamil olan sadıkların rüyası sadıktır.

Ehli fısıktan kendini kurtaramayan kavlinde, fiilinde, şüphe-lilerden sakınmayıp kendini koruyamayanlar bu gibilerin rüyaları kendileri gibi fasıktır. Karışıklıdır. İtibar olunmaz. Dedi.

Bu hadisi şerifin anlamına göre sünneti şerife tamamen noksansız uymamız lazım Kur’anı Kerim’deki bütün emirlere itaat ve bütün nehy olunanlardan sakıncalı olup, kavlimizde, fiilimizde, arzu maksatlarımızda ve endişelerimizde tek Allah rızası olsun gayri havayı arzular kalblerimizde yer tutmasın.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>