canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

ALLAH TAKDİRİ TEBDİL EDER - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 2.cilt)

ALLAH TAKDİRİ TEBDİL EDER

 

Gavsül azam pirimiz şeyh Abdulkadir Geylani Hazretleri yanına genç bir kadın geldi durumunu anlattı ağladı sızladı dedi ki ya Ab-dulkadir her insan dünya alemine gelince ister ki arkadan bir salih ev-lat bıraksın ne yazık ki benim şu dünya aleminde hiçbir zürriyetim yok benim inancım var ki O Rabbim senin sözünü reddetmez benim için Rabbime rica et bana bir oğlan çocuğu versin o kadar ağlayıp yalva-rınca pirimizin içindeki merhamet damarları harekete geçti acıdı ciğeri yandı gözünü yumdu levhi mahfuza baktı ki kadına zürriyet yok hiç çocuğu yok. Ya Rabbi ne olur bu kadına bir oğlan çocuğu ver dedi.

Cenab-ı Hak’kın evliyası ile ilhamla konuşması var peygamberleri ile Cebrail aleyhisselam vasıtası ile vahiy yolu ile konuşması var. Ya Abdulkadir onun taktirinde hiç zürriyet olmadığı halde sen diyorsun ki bir oğlan çocuğu ver. O zaman ya Rabbi iki tane ver dedi ya Ab-dulkadir onun taktirinde hiç zürriyeti yok sen diyorsun ki iki tane ver ya Rabbi üç tane ver dedi nazı geçiyor, nazlanıyor.

Bir çocuk babasına baktı ki babasının yüzü gülüyor cüzdanı açtı eline verdi dedi ki baba şunu da ver baba bunu da ver dedi babasına nazı geçiyor nazlanıyor. Evliyalarında Allah’a karşı naz ettikleri zamanlar var. Bir de niyaz zamanı var nazlı zamanında sözü geçiyor ne isterse alıyor onu biliyor o zamanda aşkı ilahi feyzi ilahi geldi hali değişti biliyor ki Allah sözünü reddetmez.

Ya Abdulkadir zürriyet takdiri hiç yok sen diyorsun ki üç tane ver. Ya Rabbi dört tane ver böyle böyle sayısı yediye ulaştı Allah (cc.) ya Abdulkadir sözün dergahı ilahimde reddetme yok artık ileri gitme bu kafi gelir dedi.

O zaman gözünü açtı kadına dedi ki anam sana müjde Rabbim sana yedi tane oğlan verdi yedi tane yerden böyle küçük taş aldı onları yıkadı tespih gibi bağladı boynuna taktı Cenab-ı Hak Teala Hazretleri kendisine yedi tane oğlan verdi yani Allah (c.c) levhu mah-fuzda nasibinde olmayanı dilerse sana nasip yazar dilerse nasibinde olanı da geri siler. Kimse karışamaz.

يَمْحُوا اللّٰهُ مَا يَشَآءُ وَيُثْبِتُۚ وَعِنْدَهُٓ اُمُّ الْكِتَابِ

“Sizin levhu mahfuz dediğiniz kitap Allah’ın indindedir. Allah dilerse yemhullah siler dilemediğinde de sabit kılar.”[1]bunu niye böyle yaptın diyecek ortağı var mı? Haşa.


[1] Ra’d Suresi, 13/39.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>