canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Kerahat Vakitleri - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 2.cilt)

Kerahat Vakitleri

 

Bu üç vakitte hiçbir namaz farz ve nafile kılınmayacağına çok rivayetler vardır.

1. Güneş doğarken.

2. Zeval vaktinde: Yani, öğle namazına 45 dakika ka­ladan öğle namazına kadar namaz kılmak mekruhtur. Çün­kü bu 45 dakika zeval vaktidir. Cuma günü hariç.

3. Gurub vakti: Yani, güneş batarken de namaz kılınmaz. Bu vakitlerde ekseri imamlarımız namaz kılınmasını caiz görmemişler. Sebebi bu üç vakitte güneşe tapanlar güneşe secde edenler vardır. Onlara benzenilmesin diye caiz görmemişler.

Ancak güneş batarken aynı günün ikindi namazının farzını kılmak caizdir.

Şeyhimiz Bilal Baba Hazretlerinden çok keskin bir rivayete karşıda Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem sahabeler ile sabah namazının sünnetini farzını kılıp selam verdikten sonra Hz. Ebubekir Efendimiz radıyallahu anhgüneş doğdu Ya Resulallah deyin-ce Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem güneş bizi namazda görsün ya Ebubekir demiştir. Bu konu ise önceden bilinçli olmadan bu halde bilmeden olan bir iştir.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>