canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

HZ. ALİ RADIYALLAHU ANHUNUN NAMAZ KILIŞI - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 2.cilt)

HZ. ALİ RADIYALLAHU ANHUNUN NAMAZ KILIŞI

 

Hz. Ali radıyallahu anh Efendimiz, öyle bir huzur-u kalb (kalp huzuru) ile namaz kılardı ki, bütün dünya alt üst olsa hiç haberi olmaz (duymaz)dı. Hz. Ali radıyallahu anh Efendimizin menkıbelerinde deni-lir ki: "Bir harpte Hz. Ali Efendimizin mübarek ayağına bir ok gelmiş, okun demir kısmı kemiğe işlemiş (saplanmış)tı. Bu yüzden okun demirini çekip çıkaramadılar. Bir cerrah bulup getirdiler. Cerrah demi-ri görünce Hz. Ali Efendimize: Size aklı gideren, bayıltıcı bir ilaç ver-meli ki, ancak o zaman bu demiri çekip almak mümkün olur. Yoksa, bunun ağrısına tahammül edilemez, dedi. Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem’e haber verdiler Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem: Bayıltıcı ilaca lüzum yok. Biraz sabredin, namaz vakti gelsin, Ali namaza durunca çıkarırsınız buyurdu.

Namaz vakti geldi. Hazret-i Ali radıyallahu anh namaza başla­dı. Secdede iken Cerrah da Emirül Mü'minin Hazretlerinin mübarek aya-ğından demiri dişiyle çekip çıkardı. Hazreti Ali Efendimiz namazda öyle kendinden geçerdi ki bütün vücudu sanki muma dönerdi. Cerrah demiri çıkardı. Hazret-i Ali radıyallahu anh’ın haberi olmadı namazını bitirince kendine söylediler Hiç farkına varmadım, ayağımdaki demiri çıkardı­ğınızı duymadım, buyurdu.

Kardeşim! İşte Allah'ın huzuruna böyle çıkılır!.. Namaz Allah ile konuşmaktır. Bir müslüman na­maza durunca, Allah'ın huzuruna çıkı-yor. Allah’u Teala'nın huzurunda duruyor demektir.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>