canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

ZİNANIN CEZASI - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 2.cilt)

 

ZİNANIN CEZASI

 

 

اَلزَّانِيَةُ وَالزَّان۪ي فَاجْلِدُوا كُلَّ وَاحِدٍ مِنْهُمَا مِائَةَ جَلْدَةٍۖ وَلَا تَاْخُذْكُمْ بِهِمَا رَاْفَةٌ ف۪ي د۪ينِ اللّٰهِ اِنْ كُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللّٰهِ وَالْيَوْمِ الْاٰخِرِۚ وَلْيَشْهَدْ عَذَابَهُمَا طَآئِفَةٌ مِنَ الْمُؤْمِن۪ينَ

Ayeti kerime (Sureyi Nur 2. ayet) Zina fiilini yapan erkek ve kadın ikisi de bekar ise hükümet amiri tarafından acımadan yüzer deynek vurulmasını emrediyor. Eğer ikisi de evli nikahlı ise Hadis Şerif ile recm yapılmasını yani taşla öldürmek suretiyle kadınlar için göğüs hizası çukur eşilir oraya indirilir. Erkekler için çukur kazılmaz.

Toplum cemaatın gözü önünde taşlar ile recm olunur. Kadın hamile ise çocuğun zayi olmaması için çocuğu dünyaya gelinceye kadar recm tehire bırakırlar. Eğer doğan çocuğa bakacak hiçbir kimse bulunmaz ise kadının recm hükmü çocuk doğup yetişip kendine sahip olma durumuna kadar kadının recm’i tehire bırakılır. Zina yapan iki kişi bir evli nikahlı biriside bekar ise bekara aynen yüz deynek evliye recm yapılarak öldürülür.

Cenab-ı Allah’ın bu emir buyurduğu kanunu ilahiyesi olan recm ve yüz deynek insan toplumu bir cemaatın içinde herkes görerek bu vazifeler Allah’ın bu emir hükmünü yerine bu şekilde getirilir ise bir kerre düşünelim nefsinin şeytanının esiri olanlar ve nefsinin bu çirkin fiile emir etmesini bu şekilde zinaya nefs havası ile cesaretle zinaya harama meyyal olanların arzu havaslarını Allah’ın kanunu recm, deynek vurulmaları zinayı kökünden kesmeye sebep olur. Buna çok meyyalı olan şehvet düşkünü olanlara büyük bir ders ibretle zinaların kökünün kesilmesine sebep olur.

Böyle bir zina konusu Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem Efendimizin hayatında iken zuhura gelmiş idi. Onu da taşla recm edip ölünce sordular. Ya Resulallah onu taşla vura vura köpek gibi öldürdük bunu ne yapalım deyince. Öyle söylemeyin taşlar ile ölen kimse ölmeden evvel de pişman mahçup rezalet olarak Cenab-ı Allah’a boyun bükerek affı için çok tövbe etmiş olabilir. Cenazeleri yıkanıp kefenlensin namazları da kılınsın defin olunsun buyurdular.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>