canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

SALAVAT HAKKINDA - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 2.cilt)

SALAVAT HAKKINDA

 

Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem buyuruyorki Cenâb-ı Hak mezarım başında büyük bir melaike yarattı kim salavatı şerife getirir ise ismiyle künyesi ile bana haber verilir. Cuma günü ve gece-sinde getirilen salavatı bizzat kendim alır karşılığını veririm. Cuma günü ve gecesi getirilen salavatı şerifeyi Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in ruhaniyeti kendisi alıyor. Şimdi biraz dikkat edelim dünya üzerinde belki milyonlarca Müslüman var hepsi salavatı şerife getiriyor yani“Allahümme salli ale seyyidina muhammedin veale ali seyyidina Muhammed” deyip salavatı serife getiriliyor dünyanın hertafından getirilen salavatı şerifeleri bizzat kendisi alıyor böyle olunca ne kadar büyük bir ruha sahip ki evvela Allah sonra kendisidir. Peygamberimiz Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem’e sormuşlar ya Resulallah Senin üzerine salavatı şerifeyi nasıl getirelim? “Benim üzerime salavatı serife getirirken şöyle getirin:

اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ النَّبِيِّ الْأُمِّيِّ وَعَلٰى آلِه۪ وَصَحْبِه۪ وَسَلِّمْ

Allâhümme salli alâ seyidinâ Muhammedinin nebiyyil ümmiyyi ve alâ âlihi vesahbihi vesellim.

Manası “ Ey Allah’ım Senin Sevgili Habibin ve bizim de baş tacı olan ümmü ve nebi’n olan Sevgili Habibiyin üzerine salat ile selamlar ederiz. Ya Rabbi O’nun ve O’nun ali evla-dının üzerlerine rahmetinle ihsanınla kavuş ya Rabbi. ”

Çok çeşitli salavatlar vardır. Salavatın en kısası budur.

اَ للّٰهُمَّ صَلِّ عَلٰى مُحَمَّدٍ وَ عَلٰى اٰلِ مُحَمَّدٍ

Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed

Manası: “Ey Allahım Sen O Habibin Muhammedin üzerine kavuş ve onun alinin üzerinede.”

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>