canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

İMAM- I AZAM HAZRETLERİNİN TESBİH DUASI - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 2.cilt)

İMAM- I AZAM HAZRETLERİNİN TESBİH DUASI

 

İmamı Azam Efendimize Cenâb-ı Hak’kın lütfu ile ümmeti Muhammed’in ahret azabından halas olmasını niyaz eylediğinde Cenabı Allah’ın bu tesbihi emir ve talim buyurduğu muteber kitap-larda kayıtlıdır. Okuyup münacat edilecek dua budur. Herkes fayda-lansın diye hem eski ve hemde yeni yazı ile yazılıyor.

سُبْحَانَ الْاَ بَدِىِّ الْاَبَدِ، سُبْحَانَ الْوَاحِدِ الْاَحَدِ، سُبْحَانَ الْفَرْدِ الصَّمَدِ، سُبْحَانَ رَافِعِ السَّمٰٓاءِ بِغَيْرِ عَمَدٍ، سُبْحَانَ مَنْ بَسَتَ الْاَرْضَ عَلٰى الْمٰٓاءِ فَجَمَّدَ، سُبْحَانَ مَنْ خَلَقَ الْخَلْقَ وَاَحْصَا هُمْ عَدَدًا، سُبْحَانَ مَنْ قَسَّمَ الْاَرْزَاقَ وَلَمْ يَنْسَ اَحَدًا، سُبْحَانَ الَّذ۪ى لَمْ يَتَّخِذْ صَاحِبَةً وَلاَ وَلَدًا، سُبْحَانَ الَّذ۪ى لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ وَلَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُوًا اَحَدًا، سُبْحَانَ مَنْ يَرَان۪ى وَيَعْرِفُ مَكَان۪ى وَرَزَقَن۪ي وَلَايَنْسَان۪ي

Subhânel ebediyyil ebedi, subhânel vâhidil ahadi, sub-hânel ferdis samedi, subhâne râfiis semâi bi ğayri amedin, subhâne men besetel arda alel mâi fecemmede, subhâne men halagal halga ve ahsâhüm adeden, subhâne men gasse-mel erzâga ve lem yense ahaden subhânelleziy lem yettehız sâhibeten velâ veleden, subhânellezi lem yelid velem yüled velemye künlehu küfüven ahaden, subhâne men yerani ve ya’rifu mekâni ve rezagani velâ yensâni.”

MANASI: Ebedi olan Allah’ım seni noksan sıfatlardan tenzih ederim. Benzeri olmayan ve bir olan Allah’ım seni noksan sıfatlardan tenzih ederim. Gökleri direksiz yükselten Allah’ım seni noksan sıfat-lardan tenzih ederim. Duran su üzerinde yeryüzünü durduran Allah’ım seni noksan sıfatlardan tenzih ederim. Bütün halkı yaratan ve adet-lerini sayan Allah’ım seni noksan sıfatlardan tenzih ederim. Herkesi rızıklandıran ve bir kimseyi unutmayan Allah’ım seni noksan sıfatlar-dan tenzih ederim. Kendisine evlat ve sahip edinmeyen Allah’ım seni noksan sıfatlardan tenzih ederim. Doğmamış ve doğrulmamış Allah’ım seni noksanlıklardan tenzih ederim. Beni unutmayan ve rızkımı veren yerimi bilen ve gören Allah’ın seni noksan sıfatlardan tenzih ederim.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>