canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

PİRİMİZ ŞEYH ABDULKADİR GEYLANİ HAZRETLERİNİN BESMELE DUASI - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 2.cilt)

 

PİRİMİZ ŞEYH ABDULKADİR GEYLANİ HAZRETLERİNİN BESMELE DUASI

 

Hazret-i Pirimiz Şeyh Abdülkadir Geylani kaddesallahu sırruhu Efendimiz buyuruyor: Her kim bu besmeleyi şerifeyi okusa, seher vaktinde acaib garaiplere ölmeden evvel erer, kamil bir insan olur. Kurbiyet-i ilahiye bulur. Kalp gözü açılır, ölmez bir hayata erer. Kalbi nurlanır:

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمَ * اَللّٰهُمَّ اِنّ۪ى اَسْئَلُكَ بِحَقِّ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِحُرْمَةِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِفَضْلِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِعَظَمَةِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِجَلٰالِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِجَمَالِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِكَمَالِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِهَيْبَةِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِمَنْزِلَةِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِمَلَكُوتِ بِسْمِ اللّٰهِ الرّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِجَبَرُوتِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ لرَّح۪يمِ * وَبِكِبْرِيٰٓاءِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِثَـنٰٓاءِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِبَهٰٓاءِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِكَرٰامَةِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِسُلْطَانِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَببَرَكَتِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِعِزَّتِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِقُوَّتِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * وَبِقُدْرَتِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ * اِرْفَعْ قَدْر۪ى وَاشْرَحْ صَدْر۪ى وَيَسِّرْ اَمْر۪ى وَارْزُقْن۪ى مِنْ حَيْثُ لَايَحْتَسِبْ بِفَضْلِكَ وَكَرَمِكَ يَامَنْ هُوَ كٰهٰيٰعۤصۤ حٰمٰعٰسۤقۤ وَاَسْئَلُكَ بِجَلٰالِ الْعِزَّةِ وَجَلٰالِ الْهَيْبَةِ وَجَبَرُوتِ الْعَظَمَةِ اَنْ تَجْعَلَن۪ى مِنْ عِبَادِكَ الصَّالِح۪ينَ الَّذ۪ينَ لَاخَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَاهُمْ يَحْزَنُونَ بِرَحْمَتِكَ يٰااَرْحَمَ الرَّحِم۪ينَ وَاَنْ تُصَلِّىَ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلٰى آلِ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَافْعَلِّى كَذَا وَكَذَا*

Bismillâhirrahmânirrahiym Allahümme inni es’elüke bi hakkı.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi hürmeti.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi fadli.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi azameti.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi celâli.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi cemâli.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi kemâli.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi heybeti.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi menzileti.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi melekûti.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi ceberûti.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi kibriyâi.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi senâi.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi behâi.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi kerâmeti.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi sultâni.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi beraketi.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi izzeti.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi kuvveti.

Bismillâhirrahmânirrahiym ve bi kudreti.

Bismillâhirrahmânirrahiym irfa’kadri veşrah sadri ve yessir emri verzukni min haysu le yahtesib bi fadlike ve keremike yamen hüve Kef He Ye Ayın Sâd Hâ Mîm Ayın Sîn Kâf ve es’elüke bi celâli-l-İzzeti ve celali-l-Heybeti ve ceberüti-l-Azameti en tec’aleni min ibadike-s-Sâlihiyn elleziyne le havfun aleyhim velâhum yahzenûne birahmetike ya erhamerrahimiyn ve en tusalliye ala seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammedin vef’alli keza ve keza.

Bu besmele-i şerifenin manalarını düşünerek huzur-ı kalp ile de-vam ederse, hem dünya nimetlerine, hem ahiret nimetlerine ka-vuşturur, hem de Rabbisine kavuşturur, inşeallahu Teala.

Birde dersinde sair meşkul olduğu zikirlerinde namazında Kur’-an’ında özrü olmayanlar abdestli durmayı adet yaparlar. Az yemeyi adet yaparlar, lüzumsuz gıybet, malayani faydasız kelamları konuş-mayıp terk etmeyi adet yaparlar. Daima ibadette derste namaz, Kur’an’da huzurlu olmak kalb Allah’a rabıtalı Resulüne ve O’nun halifeleri olan Mürşidi kamillerine kalb bağlı rabıtalı olmayı adet yapılır. İnşeallahu teala.

Daimi surette sözü özü Allah olup istekleri arzuları aradıkları ar-zu ettikleri Rabbısının rıza sevgisine feyzi ilahiyesine tecelli-i ilahiye-lerine kavuşmak olur. Gayrilerinden savuşmak olur.

Hadisi şerifte buyuruyor ki: Bir kimse günde beş yüz kerre Es-tağfirullahelaziim okusa ölmeden evvel cennette makamını görür ve acaib garaipler zuhur eder, diye buyurmuştur. Bu bizim dersimizdir. Allah'a şükür.

Salavat hakkında Hadisi şerif.

Her kim benim üzerime günde beş yüz salavatı şerife getirse o kimse dünyada ve ahirette yokluk görmez, hemde iki dünyada hor hakir olmayıp yüksek adam olur. Benim nuruma yetişir demek olur. Allah’u Teala kendisine salavat getirir diye buyurmuştur.

Yine her kim günde bin kerre La ilahe illallah çekerse o kimse kelime-i tevhidi hakkıyla çekmiş olur. O kimse tevhidin ilmine nail olur.

اَللّٰهُمَّ عَلِّمْنَا بِعِلْمِ لٰٓاإِلٰهَ إِلّٰااللّٰهُ sırrına ve

 اَللّٰهُمَّ شَرِّفْنَا بِشَرَافَةِ لٰٓاإِلٰهَ إِلّٰااللّٰهُ sırrına erer.

Her kim günde, beş yüz kerre Allah Allah diye tesbih çekse o kimse­nin kalbi nurlanır. Kalbinde esrarı ilahi ve ilmi batın ve ilmü ­ledün zuhur eder. Kalbinden diline hikmetler yağar.

Bir de dilden çıkan Kur’an ve Allah zikri yalnız dilde kalmayarak kalbe indirmek lazımdır. Cesede gıda için yediklerimizi ağza alıp çiğneyip yutmadan, vücuda bir gıda olmadıgı gibi Zikrullah da sair ibadetler de yalnız dilde kalır gırtlaktan içeri kalbe indirilmezse, ruha bir gıda olmaz.

İsa aleyhisselam ölüyü okur diriltirdi. Arkadaşlarından bir tanesi, bu duayı bana da öğret dedi. Duayı öğretti, o da bir ölüye okudu ise de, ölü dirilmedi. İsa aleyhisselam’a gelip, ben de ölüye okudum, dirilmedi deyince, İsa aleyhisselam buyurdular ki, dua aynı duadır, fakat ağız İsa’nın ağzı değildir, dedi. İşte itikatlı kamil bir mü’minin kalbi, ağzı, yivi, seti sağlam bir tüfek, silah gibidir. Münkir münafığın ağzı kalbi bozuk bir silah gibidir.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>