canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Sahib-i Zaman Mürşidler - (Zuhurat-ı Vakf-ı Güneş)

 

SAHİB-İ ZAMAN MÜRŞİDLER

 

Konumuz, Cenab-ı Hakk’ın halk eylediği kullarını peygam-bersiz, resulsüz, irşadsız bırakmamış ve ümmet-i Muhammed’in içinde irşada layık kimselerin bitmeyeceğine hadisler yazıldı. İşte bunlar insanlara merhametli, şefkatli, hasbeten Allah için Allah’ın kullarına hizmet edip, insanlardaki maddi hastalıkları, emrazlarını muayene ve tahlilden geçirip, tedavi ettiği gibi, işte Allah’ın dostlu-ğunu kazanmış ve huzura kavuşmuş ve esrar-ı sırra ulaşmış kemal sahibi, sahibi zaman olanlar da insanları ikaz, irşad etmekle manevi doktor, uzman gibi varıp teslim olanları manen muayene ve tahlilden geçirip, perhizler verip, hastalığına göre ilaçlar verip, manevi ve ahlak-ı zemime hastalıklardan Allah’ın izni ile kurtulup, ahlak-ı hamideye çevrilip, iman, haya, tevekkül, teslimiyet kemal bulup, nefsin, şeytanın esirliğinden ve dünya sevgisi ve tamahın-dan kurtulup, Allah’ın sevgisine ve dostluğuna layık olup, ahiretine öyle kavuşmuş olur, inşaallahu Teala ve mü’min-i kamil olur.

 

Nahl suresi, 97. Ayet-i Kerime’de buyuruluyor ki;

 

فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَيٰوةً طَيِّبَةًۚ

 

Yani ölmez, temiz bir hayata kavuşur, değişilir, başka bir adam olur. Ağaçlara aşı vurup değişildiği gibi, vücuttaki azalar, organlar üretimi değişilir. Yani Allah’ın dostluğuna erenler, öldükten sonra da onlardan fayda görülür. Zira onların ölü olmadığına dair ayet:

Bakara suresi 154. Ayet-i Kerime’sinde buyuruluyor ki;

 

وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ يُقْتَلُ ف۪ي سَب۪يلِ اللّٰهِ اَمْوَاتٌۜ بَلْ اَحْيَآءٌ وَلٰكِنْ لَا تَشْعُرُونَ

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>