YEMEKTEN SONRA YAPILACAK DUA - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 2.cilt)

 

YEMEKTEN SONRA YAPILACAK DUA

 

اَعُوذُ بِاللّٰهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّج۪يمِ، بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

اَلْحَمْدُ ِللّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ وَالصَّلٰاةُ وَالسَّلٰامُ عَلٰى رَسُولِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلٰى اٰلِه۪ وَصَحْبِه۪ اَجْمَع۪ينْ * اَلْحَمْدُ ِللّٰهِ الَّذ۪ي اَطْعَمَنَا وَسَقَانَا وَجَعَلَنَا مِنَ الْمُسْلِم۪ينَ، وَعَلٰى صَاحِبِ الطَّعَامِ وَالْآكِل۪ينْ، بِرَحْمَتِكَ يَا اَرْحَمَ الرَّحِم۪ينَ * نِعْمَةِ جَل۪يلُ اللّٰهْ، بَرَكَتِ اِبْرَاح۪يمْ خَل۪يلُ اللّٰهْ، اِسْلٰامُ دَوْلَتْ نَصِيبُ جَنَّةْ * اُوصُولُ مُرَادْ *

Denir, alttaki dua ile devam edilir.

İslam alemine bu haneyede birlikte berekat ver ya Rabbi. Bütün İslam aleminin bu hane sahibinin bu toplum cematimizin ahrete geçmişlerimize lütfunla rahmet eyle ya Rabbi. Günahlarını af eyleyip kabirlerini pür nur eyle ya Rabbi. Bu ev sahibinin bu toplum cema-timizin evlat ve ezvaç zürriyetlerimizin ve arkadan gelen nesillerimizin hayatta bulunan din kardaş bacılarımızı hidayet yardımınla senin razı olduğun doğru rızalı sıratı müstakim yoluna hidayet ettiğin kulların-dan eyle ya Rabbi. Senin gadabına uğrayan dalalet yoluna gidenlerin gittikleri yollara bizleri gönderme ya Rabbi. Sen bizlere lütfunla sahip ol. Rızanda gâim dâim eyle son nefesimize kadar rızandan ayırma son nefesimizde cümlemizi ahrete göçme sıramızda kelime-i tevhid ile esanlık ile rızanla ahrete göçmeyi cümlemize habibiyin hürmetine nasip ve müyesser eyle ya Rabbi.

سُبْحَانَ رَبِّكَ رَبِّ الْعِزَّةِ عَمَّا يَصِفُونَ وَسَلٰامٌ عَلَى الْمُرْسَل۪ينَ وَالْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ بِهُرْمَةِ اَلْفَاتِحَه

Euzubillâhimine-ş-şeytânirraciym.

Bismillâhirrahmânirrahiym.

Elhamdülillâhi Rabbil âlemine vessalâtü vesselâmü alâ resûlina Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmain. Elham-dülillâhillezi at amanâ ve sakânâ ve cealenâ minel müsli-miyne ve alâ sâhıbi-t-taâmi vel âkilin. Birahmetike yâ erha-merrâhimin. Nimeti celilullâh bereketi İbrahim halilullâh is-lâmi devlet nâsibi cennet usulu murad.

İslam alemine bu haneyede birlikte berekat ver ya Rabbi. Bütün İslam aleminin bu hane sahibinin bu toplum cematimizin ahrete geç-mişlerimize lütfunla rahmet eyle ya Rabbi. Günahlarını af eyleyip kabirlerini pür nur eyle ya Rabbi. Bu ev sahibinin bu toplum cemati-mizin evlat ve ezvaç zürriyetlerimizin ve arkadan gelen nesillerimizin hayatta bulunan din kardaş bacılarımızı hidayet yardımınla senin razı olduğun doğru rızalı sıratı müstakim yoluna hidayet ettiğin kulların-dan eyle, ya Rabbi. Senin gadabına uğrayan dalalet yoluna gidenlerin gittikleri yollara bizleri gönderme ya Rabbi. Sen bizlere lütfunla sahip ol. Rızanda gâim dâim eyle son nefesimize kadar rızandan ayırma son nefesimizde cümlemizi ahrete göçme sıramızda kelime-i tevhid ile esanlık ile rızanla ahrete göçmeyi cümlemize habibiyin hürmetine na-sip ve müyesser eyle ya Rabbi. Subhâne rabbike rabbil izzeti ammâ yesifûn ve selâmün alal mürseliyn vel hamdü lillâhi rabbil âlemiyn bi hürmeti el fâtiha.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>