canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

MÜBAREK AY VE GÜNLERDE YAPILACAK İBADETLER - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 2.cilt)

MÜBAREK AY VE GÜNLERDE YAPILACAK İBADETLER

 

(Alınan kitap Gunyetu-t-Talibin, Pirimiz Şeyh Abdülkadir Geylani Hazretlerinin kitabında Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in hadisleri ile sabittir.

1- KURBAN BAYRAMI, AREFE VE

BAYRAM GECESİ KILINACAK NAMAZ:

4 Rekat namaz kılınır. Her rekatta 1 Fatiha, 3 Ayete’l Kürsi, 3 İhlas, 1 Felak, 1 Nas suresi ile kılınır.

Arefe gecesi kılan hacı olur, duası muhakkak kabul olur. Namazdan sonra halis niyet ile aşağıdaki duayı okur, dua ederse, duası kabul olur.

سُبْحَانَ ذِى الْعِزَّةِ وَالْجَبَرُوتِ سُبْحَانَ ذِى الْقَعْدَةِ وَالْمَلَكُوتِ سُبْحَانَ الْحَىِّ الَّذ۪ى لٰا يَمُوْتُ لٰٓا اِلٰهَ اِلَّا هُوَ يُحْى۪ وَ يُم۪يتْ وَهُوَ حَىٌّ لٰا يَمُوتْ سُبْحَانَ اللّٰهِ رَبِّ الْعِبَادِ وَالْبِلَادِ وَالْحَمْدُ لِلّٰهِ كَث۪يرًا طَيِّبًا مُبَارَكًا عَلٰى كُلِّ حَالٍ اَللّٰهُ اَكْبَرْ كَب۪يرًا رَبَّنَا جَلَّ جَلٰالُهُ وَقُدْرَتِه۪ بِكُلِّ مَكَانٍ

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİYM

“Subhânezi-l-izzeti vel ceberûti subhâne zil ga’dati vel melekûti subhânel hayyillezi lâyemûtu lâ ilâhe illâ huve yuhyi ve yumiytu ve huve hayyun lâ yemûtu subhânallâhi rabbil ibâdi vel bilâdi velham-dulillahi kesîrân tayyiben mübâreken alâ külli hâlin, Allâhuekber, kebîran Rabbenâ celle celâluhu ve gudretihi bi külli mekânin.”

Arefe günü bir kimse oruç tutsa, geçirmiş olduğu sene ile gelecek seneye keffaret olur. Arefe günü öğle ile ikindi arasında 4 rekat namaz kılıp, her rekatta 1 Fatiha, 50 İhlası okusa, Allahu Teala o kimse için bin kere bin hasene yazar. Her harfi için cennette ona bir derece terfi eder.

Yine Arefe günü 2 rekat namaz kılsa, her rekatında besmele ile başlayıp, 3 Fatiha okuyup, sonunda amin dese, yine Fatiha’dan sonra besmele ile başlayıp, 3 kere Kafirun, 1 İhlası okuyup, namazını kılsa, Allahu Teala hazretleri: “Ey Meleklerim! Sizler şahit olunuz ki, ben azimüşşan kulumun bütün günahlarını mağfiret ettim” diye buyurmuştur.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>