canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

Nûr-u Mubîn’in Adem aleyhisselamın Alnına Zahir Olması - (Zuhurâtı Izhârı'l-Vakf-ı Güneş 2.cilt)

Nûr-u Mubîn’in Adem aleyhisselamın Alnına Zahir Olması

 

Ne zaman bütün insanoğullarının zahirde babası olan Âdem aleyhisselam halk olunup. Âdem ile bütün âlem müzeyyen kılındıkta Nuri Muhammedi, Âdem atamızın alnına intikal edip alnına kondu. Ve o nur birçok zaman Âdem babamızın alnında karar edip bu alnına indirilen nurdan ırmaklarda akan suyun gürültü sedaları gibi Âdem babamızın alnından sedalar, gürültü sesleri olur idi. Âdem aleyhis-selam ya Rabbi bu cephemde yani anlımda olan avaz ve seda nedir ya Rabbi dediğinde, Cenab-ı Hak:

Ya Âdem o seda evladından Hatemün Nebiyyin ve Seyyidül Mür-selin olan Muhammed aleyhissalatu vesselam Hazretlerinin nurunun tesbih ve zikrullah etmesinin sedalarıdır.

Ve ya Âdem sen bu nura çok ziyade dikkatle tazim eyle ve muhafaza edilmesine çok dikkat eyle ve bu nur senden evlatlarına nakil ettiğinde evlatlarına sıkı tembih eyle ve bil cümle senden gelen nesil evlatlarına vasiyet kıl. Bu nur sahibi olan Muhammed aleyhissa-latu vesselamın bizzat vücuduna gelinceye kadar bütün senden zuhur eden evlatlarına evladında kendilerinden zuhur eden evlatlarına, bu nurun sahibini buluncaya kadar evlat evlada tembih edip tavsiyede bulunmalarını bu şekilde tembih et söyle.

Ya Âdem, evlatlarına tembih eyle nikâhla evlenmek istedikleri kadınları zahirleri temiz ahlakları güzel çok akıllı edep hayâlı olan ka-dınlardan nikâh eyleyip hayâ edebi kısa olan kadınlardan nikâh et-mekten hazar eylesinler. Ve bu nuru zayi etmeyip muhafazasına ihti-mam göstersinler deyi Cenab-ı Hak Âdem aleyhisselam’dan ahdi misak aldı.

O nur Âdem aleyhisselam’ın alnında karanlık gecelerde aynen Ay’ın ziyası gibi ziya verir idi. Ve Âdem aleyhisselam Havva radıyalla-hu anh ile birleşip cem olmak istedikleri zamanda Âdem aleyhisselam ve Havva anamız kendilerini çok temiz edip Âdem aleyhisselam Havva anamıza der idi ki. Ya Havva bu alnımdaki olan nuru alişan sana temiz taharetle insin, der idi. Ve Âdem ve Havva aleyhisselam daima bu hal üzere bulunur idi.

Ve Havva radıyallahu anh her hamile olduğunda Âdem aleyhis-selam’ın cepheyi alnına bakar idi. Nuru alişanı hala Âdem babamız alnında gördüğünde henüz o nuru alişanın sahibinin gelmediğini anlar idi. Havva radıyallahu anh yirmi defa hamile oldu. Her hamilesinde ikiz olarak bir erkek bir kız doğar idi. Yirmi birinci Şit aleyhisselam’a hamile olduğunda o nur Âdem aleyhisselam’ın cepheyi alnından kayıp olup Havva annemizin alnında zahir olup gözüktü.

Ve Havva validemizin alnındaki tesbih, tehlil, zikir sesleri zuhur ettiğinde Havva anamız gayet sevinir mesrur olur idi. Havva anamızın sıfatının güzelliği ve nuru artar idi. Havva validemiz Şit aleyhisselam’a hamile olup tek olarak dünyaya gelince Havva anamızın alnındaki nur Şit aleyhisselam’ın alnına intikal etti.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>