canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

ÖNSÖZ - (İzharu'l-Fedaili Nebiyyina Muhammedin Sallallahu Teala aleyhi Vesellem)

ÖNSÖZ

                                                     اَعُوذُبِاللّٰهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّج۪يمِ

 

Eûzü billâhi mineşşeytânirraciym

Bismillâhirrahmânirrahiym

 

ÖNSÖZ

 

Bu kitabın yazılmasına sebep olanlar:

Bundan evvelki yazmış olduğumuz kitaplarda da yazmış olduğumuz sevgili Peygamberimiz sallallahu aleyhi vesellem efendimizin Allah indinde yüksek derecesini tasdik ederek O’nun üzerine getirilen iki salâvatı şerifeden itiraz edilenin birisi;

اَلصَّلٰوةُ وَالسَّلٰامُ عَلَيْكَ يَاخَيْرَ خَلْقِ اللّٰهِ

 ESSELATU VESSELEMU ALEYKE YA HAYRA HALKILLAH anlamı;

Salât ile selam üzerine olsun ey bütün yaratılmış olan halkın hayırlısı bütün mahlûkatın hayırlısı denilen salâvatı şerif.

İkinci salâvatı şerif:

  اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ طِبِّ الْقُلُوبِ  وَدَوٰٓائِهَا * وَعٰافِيَةِ الْاَبْدَانِ وَشِفٰٓائِهَا * وَنُورُ الْاَبْصَارِ وَضِيٰٓائِهَا * وَعَلٰى اٰلِه۪ وَصَحْبِه۪ وَسَلِّمْ

Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin tıbbi’l-kulûbi ve devâihâ ve âfiyeti’l-ebdâni ve şifâihâ ve nûru’l-ebsâri ve dıyâihâ ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellim

Anlamı; “Allah’ım! Seyyidimiz, ulumuz, efendimiz, kalplerin tabibi ve devası-ilacı, bedenlerin afiyeti ve şifası, gözlerin nuru ve ışığı olan Efendimiz Hz. Muhammed’e O’nun âli ve ashabına salât ve selam eyle!” Demektir.

Bu salâvatı şerifte kalplerin şifasısın ya Rasulallah demek bazı kimselere ağır gelmiş itiraz etmişler.

Bu salâvatı Şerifeleri biz kendi kafamızdan uydurmadık. Büyük pirlerden Pirimiz Abdulkadir Geylani efendimizin günlük okuduğu evradı şeriflerinden alıp yazdık. Daha o evradı şerifte nice salâvatlar var. Rasulullahı meth etmiştir. Aldığımız kitap Mecmuatu’l-Ahzab kitabından alınmıştır.

Ve sair bakmak isterseniz Delailü’l-Hayrat kitabı ve şerhi Kara Davut isimli kitabada bakabilirsiniz. Nasıl Peygamber efendimiz sallalahu aleyhi vesellem meth edilmiş ve yükseltilmiş. O kitaplara bakabilirsiniz. Biz hepsini söylesek ne kitaba sığar nede söze sığar. Kısadan

 

O pür nur olup gelmiş âleme

O’nun vasfı ne dile sığar ne kaleme

 

Sevgili Peygamberimiz sallallahu aleyhi vesellemin ismini Cenab-ı Hak dört kitapta meth eylemiştir. Fransız devlet adamı Napolyon Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi vesellemin bütün peygamberlerden yüksek olduğunu tasdik edip söylüyor. Sizlerin tasdik etmelerinizde şüpheler mi var acaba!

Peygamberimiz sallallahu aleyhi vesellemin vasıflarını ve O’nun sahabelerinin vasıflarını Cenab-ı Hak fetih suresinde O’nun vasfını İncil’de, Tevrat’ta haber verdiğini beyan ediyor.

         Pirimiz şeyh Abdulkadir Geylani kaddesallahu sırrahul aziz efendimiz delail adlı kitabında salâvatı şeriflerde beyan ediyor. İtirazcıların ret ettiği salâvatı şerif ve salatu selamlar Delaili’l- hayrat kitabında ve pirimizin Delaili Abdulkadiri Geylani kitabında ve yine pirimizin günlük okuduğu evradında var.

         Peygamberimiz sallallahu aleyhi vesellem efendimize Mekke’lilerin bir kısmı hor baktılar. Ebu Talib’in yetimidir diye hor gözle baktılar. Âlemlere rahmet olan sevgili Peygamberimizin rahmetinden mahrum kaldılar.

Şimdi de bu zamanımızda Peygamberimiz sallallahu aleyhi vesellem efendimize ve O’nun sünnetlerini terk eden O’na sevgi muhabbeti olmayan sınıftan zümreden misiniz?  Yazıklar olsun sizlere ki Rahmeten li’l-Âlemin olarak bütün âlemlere rahmet olan sevgili peygamberimiz sallahu aleyhi vesellemin üzerine getirilen salâvatı şerif sizlere ağır gelip zahire çıkardığınız için sizlere hayıflar yazıklar olsun.

Bu yazılanlar kaynak olarak tefsiri Kur’an’da, büyük pirlerin okuduğu günlük evradların da Rahmeten li’l-Âlemin olarak şüphesiz tereddütsüz tasdik olan salâvatı şerif; essalâtu vesselâmu aleyke yâ Hayra halkıllah salâvatı şerifi sizlere hoş gelmedi mi? Kaynaklar daha yazılacak inşaallahu Teâlâ.

 Mecmuatu’l-Ahzab kitabında İmamı Gazali ve daha birçok ulema tarafından tasdik edilmiş ve okunmaya devam edilmiştir. Siz ayeti kerimelerin hükmüyle yürüyen bu ismini yazdığımız zatlardan daha üstün bilgin olduğunuz iddiasında, Peygamberimiz sallallahu aleyhi vesellem böyle bir şana layık değil mi? Diyorsunuz. Yoksa yaratılan mahlûkatın hayırlısı değil mi? Diyorsunuz.

         Yine la ilahe illallah diyen bir kimse Muhammedün Rasulullah demesede yani, Allah’a iman ediyorum diyen bir kimse sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi vesellem efendimizin âlemlere rahmet olarak son Peygamber olduğunu kabul etmesede cennete girer diyerek ümmeti Muhammed’in zihnini bulandıran kimseler zuhur etti.

Allahu Teâlâ’nın izni ve yardımı ile Ayeti kerimeler, hadisi şerifler ve muhabbetullah nuru ile kalbi nurlanmış, feyzi Muhammediye’den gıdalanmış büyük veliler ve âlimlerin sözleri ile cevaplar verilecek inşaallahu Teâlâ.

 

Hacı Mustafa GÜNEŞ

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>