canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

İMAMI ÂZAMIN EHLİ BEYTTEN BİR ÇOCUĞA GÖSTERDİĞİ SAYGI - (İzharu'l-Fedaili Nebiyyina Muhammedin Sallallahu Teala aleyhi Vesellem)

 

İMAMI ÂZAMIN EHLİ BEYTTEN BİR ÇOCUĞA GÖSTERDİĞİ SAYGI

 

İmamı Âzam Efendimiz, dini mektepte talebe yetiştirirdi. Bir gün talebelerin içinde ders anında hemen ayağa kalkıp sağ elini sol eline koyup tazim ile kıyamda durup geri oturdu. Bir müddet sonra yine kıyama kalkıp tazim gösterdi. Geri oturdu. Bir müddet sonra yine kalkıp evvelkiler gibi kıyama kalkıp tazim saygı gösterip oturdu.

Talebeler, hocamız bu ne hal idi ki üç sefer kalkıp kıyamda tazim saygı gösterip geri oturdunuz ne hikmettir? Bize beyan edermisiniz? Deyince İmamı Âzam Efendimiz, dini mektep dışı caddede çocuklar oynuyorlar idi. Oynayan çocuklar içinde talebelere, “bakar mısınız”? Diye eliyle göstererek şu çocuğu gördünüz mü? “Evet” deyince “o çocuk evladı Rasul’dendir. Oyun bahanesi ile geldi üç defa oyun bahanesi ile kapıya gelmesinde ayağa kalkmaya mecbur oldum. Kalkmamın sebebi onun içindir.” İşte dostuna âşık nişanı böyle olur.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>