canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas

PARMAKLARINDAN SULAR AKMASI: - (İzharu'l-Fedaili Nebiyyina Muhammedin Sallallahu Teala aleyhi Vesellem)

PARMAKLARINDAN SULAR AKMASI:

 

Yine sevgili Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in mucizelerinden. Yaz günü bir harp esnalarında ordu gerekse hayvan için içecek su bitip kalmamış idi. Asker çok bunaldılar susuzluk darıktırdı. Sıkışıp gelip ya Rasulallah sular bitti su için çok sıkıştık ya Rasulallah diye hep münacatta bulundular.

Sevgili Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem buyurdular ki hayvan için insan için ne kadar su kapları var ise getirin.

 Getirdiler yanına kapları koydular. Mübarek iki ellerini kaldırıp Cenab-ı Hakk’a dua etti. Bir anda iki elin on parmaklarından sular çeşmeler gibi akmaya başladı. Bütün orda bulunan su kaplarını doldurdular. Dedi, daha başka boş su kabı var mı?

Hepsi doldu bitti. İhtiyacımızdan daha fazla sular aldık bitti ya Rasulallah deyince parmaklardan akan sular kesilip durdu. Rasûlü Ekrem sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin mübarek parmaklarından su akması, birçok defa ve ayrı ayrı yerlerde görülmüştür. Bu şerefli mucize başka Peygamberlerde görülmemiştir. [1]

 


[1] Usûlu Akâid Amentü Şerhi s.97–98 (Osmanlıca baskı), Buhari, Müslüm, İmamı Ahmed, Beyhaki ve İbni Şahin rivayet etmiştir.

<<< Önceki Kayıt - Sonraki Kayıt >>>